Gala boksu w Sosnowcu. Kiedy i gdzie zobaczymy walkę Włodarczyk - Brudow? NA ŻYWO, TV, INTERNET

W piątek 4 marca od godziny 20:00 odbędzie się "Sosnowiec Boxing Night". W głównej walce wieczoru Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zmierzy się z Walerym Brudowem, byłym mistrzem świata federacji WBA. Transmisja gali na żywo w Polsat Sport. Relacja w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Legalny stream w ipla.tv.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk po raz trzeci chce zostać mistrzem świata w boksie zawodowym. Pierwszą walkę po długiej przerwie stoczy w piątek na gali w Sosnowcu. - Do pojedynku z Rosjaninem Brudowem szykowałem się jak do walki mistrzowskiej - ocenił.

RELACJA NA ŻYWO Z WŁODARCZYK - BRUDNOW W SPORT.PL i SPORT.PL LIVE!

Podopieczny trenera Fiodora Łapina przygotowywał się w Warszawie i Zakopanem. Twierdzi, że szykował się jakby to była kolejna walka o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej. W przeszłości w jego dorobku były pasy organizacji IBF i WBC.

- Po raz trzeci chcę zostać czempionem globu. Oczywiście, jest pewna niepewność po długim rozbracie z ringiem, ale na pewno strachem bym tego stanu nie nazwał. Sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało. W wielu walkach pierwsza runda jest rozpoznawczą, takim badaniem przeciwnika, trochę szachami, a tutaj może już wiele wyjaśnić - podkreślił.

Transmisja gali na żywo w Polsat Sport. Legalny stream w ipla.tv.

Włodarczyk twierdzi, że jest lepiej przygotowany niż do grudniowej walki z Beibutem Szumenowem o pas tymczasowy WBA; ostatecznie do tego starcia nie doszło z powodu kontuzji.

- Wtedy jednak zabrakło mi czasu na odpowiedni szlif. Niby cały czas byłem w treningu, ale to ciągłe oczekiwanie męczyło. A jak dowiedziałem się o potyczce z Szumenowem, nie zdążyłem z formą na 100 proc., więc może i lepiej, że skrzyżujemy rękawice dopiero w tym roku. Tym razem nie ściągaliśmy sparingpartnerów z zagranicy, ale naprawdę Łukaszowie Rusiewicz i Zygmunt bardzo mi pomogli - ocenił.

Polski bokser nie bierze pod uwagę porażki, ale gdyby... - Mój cel się nie zmieni, choć droga wydłuży. Czy ja jestem gorszy od Steve'a Cunninghama, który ma walczyć o mistrzowski pas WBO z Krzyśkiem Głowackim? Nie, na pewno nie. Dlatego będę dążył do kolejnej walki mistrzowskiej - powiedział Włodarczyk, który ma na koncie 49 zwycięstw, 3 porażki i remis. Rekord Brudowa to 42-7.

Karta walk gali w Sosnowcu:

Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) - Walery Brudow (42-7, 28 KO)WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 8 RUND

Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO) - Stanislas Salmon (25-4-2, 10 KO)WAGA SUPER PÓŁŚREDNIA - 8 RUND

Kamil Młodziński (7-0-1, 5 KO) - Ivan Njegac (6-0, 1 KO)WAGA SUPER PÓŁŚREDNIA - 6 RUND

Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO) - Włodzimierz Letr (6-6, 3 KO)WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 6 RUND

Konrad Dąbrowski (7-1, 1 KO) - Andrei Staliarchuk (11-24-4, 2 KO)WAGA SUPER LEKKA - 4 RUNDY

Remigiusz Wóz (7-1, 3 KO) - Mateusz Zieliński (2-5, 2 KO)WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 4 RUNDY

Nowa inicjatywa w Wlk. Brytanii - piłkarki chcą grać w bieliźnie [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo