Karny Messiego i Suareza. GOL! Barcelona ośmiesza Celtę Vigo [YouTube] [WIDEO] [Twitter]

Barcelona w meczu z Celtą Vigo strzeliła gola z rzutu karnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób wykonania. Leo Messi podał do wbiegającego Luisa Suareza, a ten umieścił piłkę w siatce. Zobacz FILMIK WIDEO NA YOUTUBE.

Messi podawał do wbiegającego w pole karne Suareza. Takie wykonanie rzutu karnego jest niezwykle oryginalne, ale jednocześnie bardzo trudne.

I Messi z Suarezem mieli sporo szczęścia, że sędzia nie zauważył złego ustawienia Urugwajczyka. Przy rzucie karnym powinien być poza tzw. "D" - czyli łukiem koła, linią narysowaną tuż poza polem karnym.

Czemu służy "D"? W polu karnym przy wykonywaniu jedenastki mogą być jedynie strzelec oraz bramkarz. Za to każdy inny piłkarz musi być co najmniej 9,15 m (10 jardów) od piłki - to taki sam dystans jak przy każdym innym stałym fragmencie gry . "D" wyznacza właśnie taką odległość.

Ten rzut karny powinien zostać powtórzony, bo jak widać na poniższym obrazku również zawodnicy Celty znajdowali się za blisko 11 metra. Przepisy złamał również bramkarz, który wyszedł przed linię bramkową. Takie przewinienia przy rzutach karnych są niezwykle częste, ale sędziowie bardzo rzadko zwracają na nie uwagę.