Skoki Oslo: Transmisja online i na żywo w TV. Konkurs PŚ, a w nim Polacy! 6-7.02.16

W sobotę 6.02.2016 roku odbędzie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich w Oslo. Transmisja w TV w Eurosport 1, TVP Sport i TVP 1. Początek o 16:00.

SKOKI NARCIARSKIE W OSLO. KONKURS DRUŻYNOWY. RELACJA NA ŻYWO.

W czwartek okazało się, że Łukasz Kruczek z końcem sezonu odchodzi z reprezentacji Polski. Maciej Maciusiak: - Łukaszowi i chłopakom na pewno nikt nie odbierze sukcesów, jakie osiągnęli przez lata. Ten sezon jest słaby, ale oceniając trzeba patrzeć na całość. Łukasz przez osiem lat pracy z kadrą zrobił wiele i za to mu chwała. A ja? Tak inni trenerzy dużo się od niego nauczyłem. Wielka szkoda, że o odejściu Kruczka rozmawiamy w środku sezonu. To wielka przykrość nie tylko dla grupy Łukasza, ale dla naszej kadry też. Wszyscy teraz odpowiadamy na trudne pytania dziennikarzy, wszyscy odczuwamy dziwną atmosferę, a przecież trzeba się maksymalnie mobilizować, żeby cały luty i cały marzec były udane. Nieelegancko zachował się ktoś, kto nie zaczekał z tematem do końca zimy. Ale dobrze, że chociaż my sobie wszystko w środę wyjaśniliśmy. W Wiśle spotkaliśmy się wszyscy - prezesi, trenerzy, zawodnicy - porozmawialiśmy i myślę, że do końca sezonu dociągniemy w fajnej atmosferze.

SKOKI DRUŻYNOWE W OSLO. TRANSMISJA NA ŻYWO W EUROSPORT 1, TVP SPORT, TVP 1. POCZĄTEK O 16:00.

W piątek Stefan Hula skoczył 126.5 metra i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Oslo. Kamil Stoch podczas piątkowych treningów skakał słabo. Potwierdził tę dyspozycję również w skoku eliminacyjnym. Uzyskał 113,5 metra i zajął 20. miejsce. Skoczek był też bohaterem zamieszania, bo po swojej próbie 28-latek został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty. Po kilkunastu minutach sędziowie ostatecznie odwołali swoją poprzednią decyzję.

W konkursie zobaczymy pozostałych Polaków, którzy - z wyjątkiem Macieja Kota - prezentowali podobną formę, jak ostatnio. 17. miejsce zajął Andrzej Stękała (118 metra), 21. Bartłomiej Kłusek (114,5) i 22. wspomniany Kot (114,5).

W sobotę w Oslo odbędzie się konkurs drużynowy. Trener Łukasz Kruczek nie podał jeszcze czterech nazwisk, które powalczą w rywalizacji państw.

SKOKI NARCIARSKIE W OSLO. KONKURS DRUŻYNOWY. RELACJA NA ŻYWO.

SKOKI DRUŻYNOWE W OSLO. TRANSMISJA NA ŻYWO W EUROSPORT 1, TVP SPORT, TVP 1. POCZĄTEK O 16:00.

Pięć najważniejszych momentów Pucharu Świata w Zakopanem. W rolach głównych Adam Małysz, Kamil Stoch, ale też... Wolfgang Loitzl [FOTOSTORY]

Zobacz wideo