MŚ w lotach narciarskich na żywo (MŚ LOTY TRANSMISJA, ONLINE, LIVE, STREAM SKOKI KULM)

Loty narciarskie na KULM. MŚ wlotach w sobotę o 14. Transmisja TV na TVP i Eurosport, relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live. Stream za darmo na sport.tvp.pl.

Trzecia i czwarta seria zakończy w sobotę rywalizację w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Po dwóch prowadzi Norweg Kenneth Gangnes, a czterech czołowych skoczków dzieli w sumie tylko 4,4 pkt.

Gangnes o 1,3 pkt wyprzedza Petera Prevca. Słoweniec, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, w pierwszej próbie osiągnął 243 m i ustanowił rekord obiektu, ale w drugiej - skacząc w gorszych warunkach - stracił pozycję lidera.

Trzeciego Austriaka Stefana Krafta dzieli od Gangnesa 3,8 pkt, a czwarty Norweg Johann Forfang traci do swego rodaka 4,4 pkt.

Z Polaków, bez Kamila Stocha, który odpadł w czwartkowych kwalifikacjach, najlepszy jest zajmujący 15. miejsce Dawid Kubacki. Szans na czołową lokatę nie ma, gdyż traci do lidera 80,4 pkt. 20. jest Klemens Murańka, a 22. Stefan Hula.

Prognoza pogody na sobotę nie jest zbyt dobra. Przewidywane są opady śniegu, które już pojawiły się w piątek podczas drugiej serii; może dosypać jeszcze około 15 cm białego puchu. Organizatorzy będą zapewne musieli się mocno napracować, aby ubić zeskok. Przy zbyt luźnym śniegu, zawodnicy mogą mieć problemy z bezpiecznym lądowaniem.

Trzecia seria mistrzostw świata ma się rozpocząć w sobotę o godz. 14. Na niedzielę zaplanowano rywalizację drużyn z udziałem Polaków.

Podobno każdy zna się na skokach. A ty? Sprawdź się!

Zobacz wideo