Polska - Francja Transmisja. Kwalifikacje olimpijskie. LIVE

Mecz Francja - Polska w kwalifikacjach olimpijskich odbędzie się w sobotę 9 stycznia o 19:30. Transmisja TV w TVP1 i TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Za kadencji Antigi graliśmy z Rosją siedem razy, wygrywając wszystkie mecze. Mistrzowie olimpijscy mają niekompletny skład (brakuje przede wszystkim Dmitrija Muserskiego), wyraźnie przegrali w grupie z Francją i pewnie byliby dla nas wygodniejszym przeciwnikiem w półfinale.

Ale i nad nimi zwycięstwa nie mielibyśmy zagwarantowanego, a ich chęć odwetu byłaby ogromna. Francja na pewno nie na wyrost jest nazywana najlepszą drużyną świata ostatnich miesięcy. W 2015 roku wygrała najpierw drugą, a następnie pierwszą dywizję Ligi Światowej, a później wolne podczas Pucharu Świata wykorzystała na optymalne przygotowanie się do mistrzostw Europy, w których też była najlepsza.

Przeciw swoim rodakom Antiga i Philippe Blain poprowadzili nas do zwycięstwa 3:2 w mistrzostwach świata, porażki 2:3 w półfinale Ligi Światowej i wygranej 3:2 w Memoriale Wagnera. Szykujmy się na kolejny horror, czy jak kto woli na bardzo ładny, techniczny mecz z mnóstwem emocji. Nawet jeśli Earvin Ngapeth i spółka są faworytami, na pewno nie znaczy to, że już wygrali.

Transmisja z meczu Francja - Polska na kanale TVP1 i TVP Sport. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Co wiesz o turnieju? [QUIZ]

Copyright © Agora SA