Radwańska - Riske NA ŻYWO. Relacja LIVE z finału turnieju WTA Shenzhen

Finał turnieju WTA w Shenzen Agnieszka Radwańska - Alison Riske odbędzie się 9 stycznia o 7:00 czasu polskiego. Transmisja TV z meczu w Polsat Sport. Stream online dostępny na platformie Ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Rozstawiona z numerem jeden Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju tenisowego WTA w chińskim Shenzen (z pulą nagród 500 tys. dolarów). W piątkowym półfinale pokonała Niemkę Annę-Lenę Friedsam 6:2, 6:4.

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU RADWAŃSKA - RISKE

Polka wystąpi w 25. finale w karierze (w dorobku 17 zwycięstw), ale przede wszystkim zapewniła sobie awans z piątego na czwarte miejsce w rankingu światowym i rozstawienie z "czwórką" w zbliżającym się wielkoszlemowym Australian Open.

Pierwszy set spotkania z Friedsam (WTA - 95. lokata) rozpoczął się od wygranego gema Niemki, ale później nie radziła sobie ona z serwisami Radwańskiej. Tymczasem krakowianka potrafiła przełamać podanie rywalki. Druga partia była bardziej wyrównana, lecz znów górę wzięło doświadczenie i większe umiejętności Polki.

Wcześniej pokonała, również bez straty choćby jednego seta, inne tenisistki z odległych miejsc - Serbkę Aleksandrę Krunić (108.) oraz Chinki Zhuai Zhang (139.) i Qiang Wang (110.).

W sobotnim finale przeciwniczką Radwańskiej będzie Amerykanka Alison Riske (WTA - 97.), która wygrała z Węgierką Timeą Babos także 6:2, 6:4.

Transmisja TV z meczu Agnieszka Radwańska - Alison Riske w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online dostępny będzie na platformie Ipla.tv (4,90 zł).