MŚ piłka ręczna. Polska - Chiny. Transmisja TV. Stream online

Mecz Polska - Chiny w MŚ piłkarek ręcznych odbędzie się we wtorek o 18:30. Transmisja TV w TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Wymęczone 27:22 ze słabą Kubą i porażka 30:31 po walce z silną Szwecją - tak polskie piłkarki ręczne rozpoczęły mistrzostwa świata w Danii. Do poprawy jest przede wszystkim gra w ataku. We wtorek o 18:30gramy z Chinami.

RELACJA Z MECZU POLSKA - CHINY

Co wiadomo o formie piłkarek Rasmussena po tym spotkaniu? Że przede wszystkim trzeba poprawić grę w ataku. Należy uruchomić skrzydła, a szczególnie prawe, bo z tej strony boiska nie ma praktycznie żadnego zagrożenia. Polki nie potrafią także wykorzystać gry w przewadze, co w meczach z silniejszymi rywalami może być jedyną szansą na wypracowanie przewagi. Ale może Polki po prostu rozkręcają się powoli? Dzień wcześniej, na inaugurację mistrzostw, dość długo męczyły się z Kubą. Przegrywały 4:8, a gdy w końcu odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 15:11, to pozwoliły słabszym rywalkom doprowadzić do remisu po 16. - Spodziewałyśmy się, że będą przestoje, po których Kubanki będą robić coś szalonego. I tak się stało. Niektórych zagrań nie dało się przewidzieć, zresztą nie wiem, czy same Kubanki wiedziały, co robią - mówiła Kinga Achruk.

W niedzielę Kubanki przegrały 30:39 z Chinkami, z którymi we wtorek spotkają się biało-czerwone. Awans do 1/8 finału, który uzyskają cztery zespoły, wydaje się pewny. Gra toczy się jednak o jak najlepsze rozstawienie, które będzie miało znaczenie w walce o igrzyska. Bo o ile marzeniem Polek jest medal, to celem - miejsce, w ćwierćfinale, które niemal na pewno da prawo walki o Rio de Janeiro.

Polskie szczypiornistki nigdy nie grały w turnieju olimpijskim. Pewne startu w Rio są na razie mistrzynie świata Brazylijki, mistrzynie Europy Norweżki, Korea Południowa, Angola i Argentyna. Szóstym zespołem z awansem będą nowe mistrzynie świata lub, jeśli tytuł wywalczy któraś z drużyn mających już kwalifikację, wicemistrzynie globu. Natomiast zespoły z miejsc 2-7 wystąpią w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Te zostaną rozegrane wiosną, z każdego awans na igrzyska uzyskają po dwie najlepsze drużyny.

Transmisja TV meczu Polska - Chiny w TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na sport.tvp.pl.

Najważniejsze sportowe wydarzenia 2015 r. na zdjęciach [AP]