Justyna Kowalczyk pobiegła w Kuusamo. Które miejsce? Wygrana Johaug

Justyna Kowalczyk zajęła 29. miejsce w zmaganiach na 5 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Najlepsza była Norweżka Therese Johaug. Polka straciła do niej 52,2 s.

Kolejne lokaty zajęły Szwedki. Charlotte Kalla była wolniejsza od zwyciężczyni o 17,6 s, a Ida Ingemarsdotter o 25,4.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego 29. była także w piątkowym sprincie. W niedzielę czeka ją bieg na 10 km techniką klasyczną. To jej koronna konkurencja.

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składają się na mini cykl Ruka Triple. Można w nim wywalczyć łącznie aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ; po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za zwycięstwo w całych zawodach.

Tour de Ski, Drammen, Kanada? Gdzie w tym sezonie Kowalczyk ma największe szanse?