Anglia - Francja. Transmisja TV. Relacja na żywo

Spotkanie Anglia - Francja na Wembley odbędzie się we wtorek 17 listopada o 21:00 i ma być wielkim pokazem kibicowskiej solidarności. Po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu mecz miał zostać odwołany. Transmisja TV z tego spotkania w Eleven. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Informacja o możliwym odwołaniu wtorkowego meczu pojawiła się zaraz po zakończeniu spotkania Francji z Niemcami oraz równolegle z napływającymi tragicznymi doniesieniami z Paryża. Jednak już w sobotę rano francuski związek piłki nożnej opublikował oświadczenie w którym zaznacza, że sparing na Wembley odbędzie się tak jak planowano.

Relacja na żywo z meczu Anglia - Francja

W Anglii przyjęto tę decyzję ze zrozumieniem. - [Należy pamiętać, że] terroryści w Paryżu zaatakowali także w hali koncertowej. Zaatakowali ludzi zajmujących się swoją pasją, zaangażowanych w coś, co kochali. Jednak nikt przez to nie przestanie chodzić na koncerty, tak jak nie powinno cierpieć przywiązanie do sportu - pisze Oliver Holt, dziennikarz "The Daily Mail".

- Dlatego decyzja francuskiej federacji, by we wtorek wieczorem zagrać z Anglią jest tak ważna. Wyobraźcie sobie te emocje w trakcie śpiewania Marsylianki przed pierwszym gwizdkiem. Kibice Anglii i Francji połączą się we wspólnym hymnie. Cóż to będzie za symbol przekory i jedności - kontynuuje.

Angielscy kibice sami, poprzez media społecznościowe zaczęli nawoływać do uczenia się słów "Marsylianki", by dołączyć do hymnu gości przed spotkaniem na Wembley. Jedną z osób, która od razu poparła akcję był prezenter ITV, Mark Pougatch. Dołączyli także inni dziennikarze, jak np. Philippe Auclair, korespondent "France Football" w Anglii.

Przewidywane składy:

Anglia: Butland - Clyne, Cahill, Stones, Gibbs - Shelvey, Alli - Lingard, Rooney, Sterling - Kane

Francja: Lloris - Sagna, Varane, Koscielny, Digne - Sissoko, Schneiderlin, Pogba - Coman, Martial, Griezmann

Prasa po zamachach w Paryżu: "Europanika. Piłka we krwi"