Legia - Pogoń. Gdzie obejrzeć? Transmisja w Canal Plus

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa odbędzie się w dniu 8 listopada o godzinie 18:00. Transmisja na żywo w Canal Plus. Relacja w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Kluczem do zwycięstwa Legii ma być boiskowa agresja i stosowanie wysokiego pressingu. - Jeśli tylko zagramy w taki sposób, po meczu będziemy w dobrych nastrojach. Pogoń to dobra drużyna, przegrała w tym sezonie tylko jeden mecz, ale będziemy chcieli ich zdominować - dodał 33-latek.

RELACJA POGOŃ - LEGIA W SPORT.PL i SPORT.PL LIVE

Stanisław Czerczesow właśnie takiego nastawienia i takiej gry oczekuje od swoich zawodników. Czy udaje mu się to osiągnąć? Różnie z tym bywa, czwartkowy mecz w Brugii był zaprzeczeniem tej myśli, Legia zagrała bardzo słabo. Ale w lidze bywa inaczej, na tle polskich rywali gra wygląda lepiej. - Ja widzę pewne zmiany i myślę, że wy także je dostrzegacie - zwrócił się wczoraj do dziennikarzy trener, który pracuje w Legii dokładnie miesiąc. - Pracujemy spokojnie, poznajemy zawodników i staramy się, by cały czas się rozwijali. Drużyna już gra inaczej, niż choćby kilka tygodni temu - dodał.

Trudno polemizować ze słowami Czerczesowa. Gdy miesiąc temu Rosjanin obejmował Legię, ta sprawiała wrażenie zmęczonej, znużonej i zablokowanej. Teraz się to zmienia. Warszawianie próbują grać bliżej bramki przeciwnika, agresywniej, narzucać rywalowi swój styl gry. Nie zawsze ma to odzwierciedlenie w wyniku, ale rosyjski trener zachowuje spokój. - Musimy się dowiedzieć, jaki jest potencjał zespołu. A na to potrzeba czasu. Gdy się dowiemy, będziemy myśleć, co jeszcze wymaga zmiany i poprawy - wyjaśniał Czerczesow.

Choć szkoleniowiec cały czas powtarza, że przy Łazienkowskiej nie robi żadnej rewolucji, piątkowe słowa Brzyskiego wydają się nie potwierdzać tezy trenera. - W Legii zmieniło się tyle, że nie starczyłoby nam dziś czasu, żeby o wszystkim opowiedzieć - mówił legionista. Jednak gdy 33-latek miał wskazać największą różnicę, jaką odczuł po przejęciu drużyny przez Czerczesowa, bez wahania wskazał na treningi. - Są cięższe niż wcześniej, ale w nogach czujemy moc. Nadrabiamy stracony czas. Myślę, że z tygodnia na tydzień będzie tylko lepiej - dodał obrońca.

TRANSMISJA Z POGOŃ - LEGIA W CANAL +

Po meczu z Pogonią warszawian czeka dziesięciodniowa przerwa na mecze reprezentacji. Dla Czerczesowa oznacza to wreszcie kilka dni spokojnych treningów, na których będzie mógł dalej wdrażać swoje metody i pomysły na jego Legię. Bo choć w zespole wicemistrzów Polski rzeczywiście coś drgnęło, to do ideału jeszcze bardzo daleko. Zdaje sobie z tego sprawę także Rosjanin, który zapytany wczoraj o element, który w jego drużynie wymaga największej poprawy, odparł: - Nie ma jednej takiej rzeczy. Poprawić trzeba wszystko po trochu.

Przypuszczalne składy:

Legia: Malarz - Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Brzyski - Jodłowiec, Duda, Pazdan - Guilherme, Nikolić, Kucharczyk

Pogoń: Kudła - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Murawski, Walski - Przybecki, Akahoshi, Małecki - Dwaliszwili

Sami Khedira spotyka się z byłą żoną van der Vaarta? [ZDJĘCIA]

Copyright © Agora SA