Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polska - Słowenia. Transmisja w Polsat Sport. Relacja LIVE. Gdzie obejrzeć?

Siatkarska reprezentacja Polski w piątek pokonała w Warnie Belgię 3:0 (25:18, 29:27, 25:16). Był to pierwszy mecz drużyny Stephane'a Antigi we współorganizowanych przez Bułgarię i Włochy mistrzostwach Europy. W sobotę 0 19:30 Polacy zagrają ze Słowenią, a stawką będzie prawdopodobnie bezpośredni awans do ćwierćfinału. Transmisja w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i Sport.pl LIVE.

Siatkarze w dobrym stylu rozpoczęli mistrzostwa - problemy z niżej notowanym rywalem mieli tylko w drugim secie, który wygrali na przewagi. Kłopoty biało-czerwonych wzięły się ze słabszego przyjęcia zagrywki. W pozostałych setach rywale nie byli w stanie zagrozić mistrzom świata, którzy mieli 54 proc. skuteczność ataku (Belgowie - 40 proc.). Polacy zdobyli też sześć punktów blokiem i mieli tyle samo asów.

Polacy walczą o swój drugi tytuł - pierwszy zdobyli przed sześcioma latami w Turcji. W sumie zgarnęliśmy w tej imprezie jeden złoty medal, pięć srebrnych i dwa brązowe.

W grupie Polacy grają jeszcze ze Słowenią i Białorusią. W pierwszym spotkaniu Słoweńcy pokonali Białorusinów 3:0. Można się spodziewać, że sobotni mecz ze Słowenią (godz. 19.30) będzie dla Polaków starciem o pierwsze miejsce w grupie dające bezpośredni awans do ćwierćfinału. Zespoły z drugich i trzecich miejsc zagrają o udział w 1/4 finału w barażach.

Mistrzostwa, które organizują Bułgarzy i Włosi, potrwają do 18 października.