Eliminacje Mistrzostw Europy 2016. Irlandia - Niemcy. Transmisja TV. Czy Niemcy pomogą Polakom? Relacja na żywo i newsy w aplikacji Sport.pl LIVE!

Selekcjoner niemieckiej reprezentacji piłkarskiej Joachim Loew stawia przed meczem eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią w Dublinie na regenerację zawodników. Mistrzowie świata liczą w czwartek na awans. Wystarczy im remis. Transmisja meczu Irlandia - Niemcy w czwartek od 20:35 w Polsat Sport Extra. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Jeszcze nigdy Niemcy nie przegrały z Irlandią w spotkaniu o punkty. Nic dziwnego, że Loew przede wszystkim chce zadbać o zdrowie swoich podopiecznych. Zapowiedział, że mocnych treningów nie będzie.

"Wszyscy piłkarze mają już bardzo duże obciążenie w klubach. Dlatego właśnie najważniejszy teraz jest odpoczynek. Niektórzy będą trenować indywidualnie, inni nie będą musieli nawet wychodzić z hotelu" - poinformował szkoleniowiec.

W spotkaniach z Irlandią i Gruzją Loew chce postawić przede wszystkim na zawodników, którzy od tygodni są w meczowym rytmie.

"Przygotowania są bardzo krótkie. Nie ma czasu na eksperymenty" - podkreślił.

Mimo że cel jest jeden - dwa zwycięstwa, trener mistrzów świata doskonale wie, że nie będzie to łatwe zadanie. Ostrzegł przede wszystkim przed Irlandczykami.

"Już w Gelsenkirchen w pierwszym meczu pokazali, że potrafią być bardzo groźni. Przecież to spotkanie zremisowaliśmy 1:1. To drużyna, która będzie atakować. Mają piłkarzy o bardzo dużych umiejętnościach i musimy być czujni" - powiedział.

Dla Loewa czwartkowe starcie będzie 125. na ławce trenerskiej reprezentacji.

"Mam duże zaufanie do moich zawodników, dlatego wierzę, że z Dublinu wrócimy z kompletem punktów" - powiedział.

Niemcom w czwartkowym starciu wystarczy remis, by zapewnić sobie awans na Euro we Francji .

Walkę zapowiadają jednak Irlandczycy. Ich trener Martin O'Neill zapewnił, że nie obawiają się rywalizacji z mistrzami świata.

"Oczywiście to bardzo silna drużyna i mają znakomitych piłkarzy, ale my też wiemy, co należy zrobić, by wygrać. Jesteśmy gotowi na ten mecz" - zapewnił 63-letni selekcjoner.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Irlandczycy mają 15 punktów i mają dwa mniej od drugich w grupie D Polaków oraz tracą cztery do liderów Niemców.

"Naszym celem jest oczywiście awans na Euro. Jeśli będzie on prowadził przez baraże, nie mam nic przeciwko. Ale przed nami dwa ważne mecze i jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę" - zaznaczył.

Zobacz wideo