ME siatkarek 2015. Polska - Słowenia. Transmisja w Polsat Sport. Relacja na żywo

Mecz Polska - Słowenia odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:00. Transmisja tv w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Słowenki po raz pierwszy w historii awansowały do czempionatu Starego Kontynentu, co już jest dla nich ogromnym sukcesem. Ta drużyna praktycznie nie występuję w znaczących imprezach międzynarodowych, dlatego w rankingu Międzynarodowej Federacji Siatkówki sklasyfikowana jest na odległym, 119. miejscu (Polki sklasyfikowane są na 27. pozycji).

Reprezentacja najbliższego przeciwnika biało-czerwonych oparta jest głównie na młodych zawodniczkach, występujących w rodzimej lidze. Te nieco bardziej doświadczone to skrzydłowe Monika Potokar i kapitan Marina Cvetanovic oraz środkowa Sara Hutinski, grająca na co dzień we francuskim RC Cannes.W dotychczasowych spotkaniach Słowenia gładko przegrała z Holandią (0:3), ale z Włochami ugrała już seta, co można uznać za małą niespodziankę. Biało-czerwone, choć mają niewiele lepszy bilans (1:3 z Włochami i 1:3 z Holandią), będą jednak zdecydowanym faworytem pojedynku.

Drużyna, która zajmie trzecią lokatę w grupie A, w rundzie play-off (30 września w Rotterdamie) zmierzy się z drugim zespołem z grupy C. Prawdopodobnie będzie to Białoruś lub Bułgaria. Ostatnie ekipy kończą swój udział w mistrzostwach.

Mecz Polek ze Słowenią rozegrany zostanie w Apeldoorn w poniedziałek o godz. 17. Trzy godziny później rozpocznie się spotkanie Holandii i Włoch, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie A i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Transmisja telewizyjna w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Dla kogo oni grają. Owieczkin, były narzeczony Kirilenko, zaręczył się z modelką [ZDJĘCIA]

Copyright © Agora SA