Puchar Świata 2015. Polska - Włochy. Co musi się stać, by Polacy zapewnili sobie awans na igrzyska? [TABELA]

Wygrana albo porażka 2:3 - te wyniki w ostatnim meczu Pucharu Świata z Włochami zapewnią polskim siatkarzom olimpijską kwalifikację. Przegrana 0:3 lub 1:3 też nie skreśla jeszcze szans biało-czerwonych, ale wówczas będą musieli liczyć na rywali. Transmisja meczu z Włochami w nocy z wtorku na środę o godz. 3.30 na Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE!

Podopieczni Stephane'a Antigi pozostają jedyną drużyną Pucharu Świata, która wygrała wszystkie mecze. Wciąż nie są jednak pewni awansu na igrzyska w Rio de Janeiro. Na razie zgromadzili 29 punktów i prowadzą w tabeli, ale ich sytuację skomplikowało wtorkowe gładkie zwycięstwo Amerykanów nad Rosjanami (3:0). Dzięki niemu jankesi znacznie przybliżyli się do występu za rok w Brazylii.

Polacy o awans nie mogą być jeszcze spokojni. W środę nad ranem zmierzą się z Włochami, którzy także liczą się w walce o olimpijską kwalifikację. Do biało-czerwonych tracą trzy punkty. Jeśli z drużyną Antigi wygrają 3:0, wyprzedzą ją w tabeli dzięki lepszemu stosunkowi setów. Jeśli pokonają ją 3:1, będą mieli lepszy stosunek punktów. W obu przypadkach Polacy mogą więc w ostatniej serii spotkań stracić awans na igrzyska.

Nawet porażka za trzy punkty nie skreśla jednak szans na miejsce w pierwszej dwójce Pucharu Świata. Wtedy trzeba będzie kibicować Argentyńczykom, którzy w ostatnim spotkaniu zmierzą się z Amerykanami. Wygrana zespołu z Ameryki Południowej sprawi, że biało-czerwoni w końcowej klasyfikacji wyprzedzą Stany Zjednoczone.

Argentyńczycy już raz "pomogli" w ten sposób Polakom - w ubiegłorocznych mistrzostwach świata pokonali w drugiej rundzie właśnie Amerykanów. Dzięki temu drużyna Stephane'a Antigi była pewna awansu do najlepszej szóstki turnieju jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z Francją. Czy w razie niepowodzenia w starciu z Włochami historia się powtórzy? Mecz USA - Argentyna kończy tegoroczny Puchar Świata. Początek zaplanowano na godz. 11.40.

Tabela Pucharu Świata przed ostatnią kolejkąTabela Pucharu Świata przed ostatnią kolejką Screen Sport.pl

Siatkarski Puchar Świata pełen absurdów. O co chodzi Japończykom? [ZDJĘCIA]