EuroBasket 2015. Polska gra z Hiszpanią. Hiszpańskie media się boją. Gdzie obejrzeć?

EuroBasket 2015. Polska - Hiszpania. Hiszpańskie media przed meczem 1/8 finału EuroBasketu są bardzo ostrożne w ocenianiu szans swojej drużyny na awans.

Hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że Polska będzie trudnym rywalem w sobotnim meczu 1/8 finału mistrzostw Europy koszykarzy we francuskim Lille, choć na pewno do pokonania, pomimo że ma w swoich szeregach takich graczy jak Marcin Gortat.

Dziennik "Mundo Deportivo" co prawda z respektem podchodzi do najbliższego rywala podopiecznych Sergia Scariolo, ale spodziewa się zwycięstwa nad biało-czerwonymi, co postawi ich drużynę w ćwierćfinale na drodze Greków.

"Nasz hipotetyczny szlak do tytułu mistrzostw Europy jest trudny. W przypadku pokonania Polaków trafimy zapewne na Greków, później na Francuzów i ostatecznie w finale musielibyśmy pokonać Serbię" - przewiduje gazeta.

Podobnego zdania są komentatorzy dziennika "El Pais". "Weszliśmy na najtrudniejszą drogę do finału. Pierwszym, niełatwym rywalem będzie silna i dobrze przygotowana fizycznie ekipa Marcina Gortata i kolegów. Później zapewne Grecy" - napisali.

Tymczasem według dziennika "As" Hiszpanie nie powinni lekceważyć najbliższego rywala i muszą przygotować się na kolejny niełatwy pojedynek w tegorocznym Eurobaskecie.

"Tym razem Dennisa Schroedera i ekipę Niemiec, z którą męczyliśmy się śmiertelnie w czwartek, zastąpią Polacy z Marcinem Gortatem na czele. Czeka nas kolejny bardzo trudny pojedynek" - przewiduje madrycka gazeta.

Hiszpańscy komentatorzy zaznaczają, że przewagą Polaków może być większa świeżość spowodowana mniejszym wyczerpaniem fizycznym na finiszu rozgrywek grupowych. Wspominają "agonalne męki" podopiecznych Scariolo w czwartkowym spotkaniu przeciwko współgospodarzom turnieju.

"Wynik mówi sam za siebie. Jednopunktowe zwycięstwo nad Niemcami bardzo dużo nas kosztowało. Na szczęście nie zawiedli pod względem skuteczności Sergio Rodrigues, Pau Gasol i Serio Llull" - odnotował "As".

Z kolei "Marca" zauważa, że w ostatnich meczach z Polakami Hiszpanie radzili sobie gładko. Przypomina o sierpniowej porażce biało-czerwonych 64:71 w meczu towarzyskim, a także o przegranej Polaków 53:89 w ME 2013.

Także "Marca" radzi podopiecznym Scariolo aby, pomimo wcześniejszych łatwych zwycięstw, nie lekceważyć Polaków. "W ekipie tej występuje bardzo niebezpieczny Marcin Gortat, którego wspierają A.J. Slaughter oraz Adam Waczyński. Na tych graczy powinniśmy szczególnie uważać" - przestrzega.

Nowy dom Cristiano Ronaldo. Trochę kiczowaty, nie?

Zobacz wideo