Stadion Narodowy. Jak dojechać na mecz Polska - Gibraltar?

Stadion Narodowy będzie świadkiem meczu Polska - Gibraltar w poniedziałek o 20:45. Z tego powodu w Warszawie utrudnione będzie działanie komunikacji miejskiej.

Od godz. 17 część Saskiej Kępy między al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim będzie wyłączona z ruchu indywidualnego. Wyjątkiem będą samochody z identyfikatorami SK wydawanymi przez urząd dzielnicy Praga-Południe, autobusy i tramwaje, taksówki oraz jednoślady. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godz. 20.45.

Komunikacja dla kibiców za darmo

Po meczu, w przypadku gdyby duża część kibiców chciała pieszo wracać do centrum, wyłączony z ruchu zostanie ciąg Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego na odcinku rondo de Gaulle'a - rondo Waszyngtona oraz al. Zieleniecka od ronda Waszyngtona do ul. Targowej.

Kibice od godz. 6 w poniedziałek do 8 września (do godz. 1 w nocy) mogą bezpłatnie korzystać z autobusów, tramwajów, metra, pociągów SKM i KM w pierwszej strefie biletowej oraz z parkingów Parkuj i Jedź. Wystarczy pokazać bilet na mecz, zaproszenie lub akredytację UEFA.

Po zamknięciu ul. Francuskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane również autobusy linii 117 i 146. Pojadą ul. Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona. W przypadku braku możliwości przejazdu w rejonie skrzyżowania ul. Zamoyskiego z ul. Sokolą autobusy linii 125, 135, 202, 502 i 514 (od godz. 17) pojadą objazdami.

Czy rozpoznasz reprezentacje piłkarskie po koszulkach? [QUIZ]

Zobacz wideo