Euro 2016. Polska - Gibraltar. Jakie składy? Gdzie obejrzeć?

W poniedziałek o 20:45 rozpocznie się mecz Polska - Gibraltar w el. Euro 2016. Transmisja od 19 w Polsat Sport i od 20 w otwartym Polsacie. Stream online dostępny na platformie Ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Po piątkowej porażce z Niemcami 1:3 reprezentację Polski czeka teraz łatwiejszy przeciwnik. W pierwszym spotkaniu przeciwko Gibraltarowi biało-czerwoni strzelili rywalowi aż siedem goli co jest największym wynikiem eliminacji Euro 2016. Czy w poniedziałkowy wieczór podopieczni Adama Nawałki pobiją własny rekord?

Po spotkaniu we Frankfurcie nad Menem w naszej drużynie doszło do pewnych zmian. Łukasz Piszczek i Karol Linetty opuścili zgrupowanie reprezentacji Polski - podał na twitterze PZPN. "Karol Linetty wciąż odczuwa skutki uderzenia w głowę sprzed kilku dni. Natomiast u Łukasza Piszczka wystąpił epizod przeciążeniowy mięśni przywodzicieli. Obaj zawodnicy wracają do klubów, aby leczyć odniesione urazy" - czytamy w serwisie "Łączy nas piłka".

Dla Adama Nawałki nie stanowi to problemu, z kolei selekcjoner gości nie uważa, że w poniedziałek biało-czerwoni urządzą sobie strzelaninę na Stadionie Narodowym.

"Nie zamierzamy się tylko bronić i chcemy postawić Polakom trudne warunki" - zapewnił Jeff Wood, trener piłkarskiej reprezentacji Gibraltaru. "Przede wszystkim chcemy robić postępy w naszej grze i wprowadzać do zespołu nowych, młodych graczy. Chcemy opracować nowy system gry i długoterminowy plan pracy. Na boisku zamierzamy postawić Polakom trudne warunki. Nie chcemy skupiać się wyłącznie na obronie" - powiedział Wood na niedzielnej konferencji prasowej.

Po siedmiu kolejkach eliminacji w tabeli grupy D z dorobkiem 16 punktów prowadzą Niemcy. Polska ma 14 oczek, a Irlandia 12. Po wyjazdowej porażce z Gruzją (0:1), na czwarte miejsce spadli Szkoci (11 pkt). Gruzja ma sześć oczek, a poniedziałkowy rywal biało-czerwonych pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Przewidywany skład Polski:

Polska: Fabiański - Olkowski, Szukała, Glik, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Mila, Grosicki - Milik, Lewandowski.

Transmisja tv w Polsacie i Polsacie Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja dostępna także w radiowej Jedynce.

Zobacz wideo