Eliminacje Euro 2016. Wyniki. Holandia blisko odpadnięcia

W eliminacjach Euro 2015 reprezentacja Islandii pokonała w Amsterdamie Holendrów. Z kolei Włosi minimalnie pokonali Maltę, Belgia najpierw przegrywała z Bośnią i Hercegowiną, by strzelić im trzy gole. Zobacz komplet wyników czwartkowych spotkań.

Od początku meczu w Amsterdamie Islandia postawiła twarde warunki. Szalejący na prawym skrzydle Arjen Robben nie potrafił się wstrzelić w bramkę gości, a na domiar złego w 31. minucie musiał opuścić boisko. Kontuzja kapitana "Oranje" nie była jedynym zmartwieniem kibiców - kilka minut później za uderzenie łokciem Kolbeinna Sigthórssona czerwoną kartkę zobaczył Bruno Martins Indi.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gości - w 51. minucie gola na 1:0 strzelił z rzutu karnego Gylfi Sigurdsson. Holendrzy próbowali zagrozić bramce gości, ale Hannes Halldórsson bronił każdy ich strzał. Do końca spotkania Islandia zaliczyła jeszcze strzał w słupek i nie pozwalała gospodarzom na wiele.

Sytuacja Holendrów robi się bardzo nieciekawa. Piłkarze Danny'ego Blinda zostają na trzecim miejscu z dziesięcioma punktami. Liderem grupy A zostaje Islandia (18 pkt) i brakuje jej tylko punktu, by wywalczyć awans. Na drugim miejscu Czesi (16 pkt).

W grupie B Walia z osiemnastoma punktami zostaje liderem. Jedynego gola w meczu z Cyprem strzelił niezawodny Gareth Bale. Pomocnik Realu Madryt ma tylko o jedno trafienie mniej niż lider klasyfikacji strzelców, Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski już w piątek w meczu z Niemcami będzie mógł powiększyć przewagę nad Walijczykiem.

Na drugim miejscu plasują się Belgowie (14 pkt), którzy najpierw przegrywali z Bośnią i Hercegowiną 0:1, by ostatecznie wbić przeciwnikowi trzy gole. Trzeci są piłkarze z Izraela, którzy po pokonaniu Andory 4:0 tracą tylko dwa oczka do "Czerwonych Diabłów".

W grupie H z kolei padło najmniej goli. W pierwszym meczu słaba Chorwacja niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z Azerbejdżanem 0:0. Włosi natomiast długo męczyli się z Maltą. Jedynego gola strzelił Graziano Pelle i dzięki temu trafieniu piłkarze z Półwyspu Apenińskiego wskoczyli na pierwsze miejsce, wyprzedzając o jeden punkt ekipę "Vatreni".

Norwegia dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Bułgarią umocniła się na trzeciej pozycji z trzynastoma punktami liczy się w walce o awans z pierwszego miejsca.

Wyniki czwartkowych meczów eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016:

Grupa A: Czechy - Kazachstan 2:1 (0:1), Holandia - Islandia 0:1 (0:0), Turcja - Łotwa 1:1 (0:0).

Grupa B: Belgia - Bośnia i Hercegowina 3:1 (2:1), Cypr - Walia 0:1 (0:0), Izrael - Andora 4:0 (4:0).

Grupa H: Azerbejdżan - Chorwacja 0:0, Bułgaria - Norwegia 0:1 (0:0), Włochy - Malta 1:0 (0:0).

Piątkowe mecze:

Grupa D: Gruzja - Szkocja 18:00; Niemcy - Polska 20:45; Gibraltar - Irlandia 20:45

Grupa F: Wyspy Owcze - Irlandia Płn. 20:45; Grecja - Finlandia 20:45; Węgry - Rumunia 20:45

Grupa I: Dania - Albania 20:45; Serbia - Armenia 20:45

Dla kogo oni grają. Nowy gracz Realu Mateo Kovacić i Izabela Andrijanić [KLIKNIJ]