Liga Europy. Legia Warszawa - Zoria Ługańsk. STREAM. TRANSMISJA TV Składy. Relacja LIVE

Rewanż IV rundy el. LE Legia Warszawa - Zoria Ługańsk rozpocznie się w czwartek o 21. Transmisja z meczu w TVP2 i TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Legia Warszawa w pierwszym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy wygrała na wyjeździe z Zorią Ługańsk 1:0 po bramce Michała Kucharczyka. Dziś zagra o historyczny sukces. Trzeci awans z rzędu do Ligi Europy byłby pierwszym takim osiągnięciem w historii polskiej piłki.

Berg się asekuruje

Nieważne jak, nieważne, czy po 90 minutach, po dogrywce, czy po rzutach karnych. Legia musi awansować do fazy grupowej LE i wydaje się, że każdy inny scenariusz byłby odebrany jako klęska. Po przegranym meczu z Koroną (1:2) pomocnik Legii Guilherme zapytany o możliwość powtórzenia takiego wyniku z Zorią odpowiedział krótko: - Nie chcę nawet o tym myśleć. Taki scenariusz jest niemożliwy.

W nieco innym tonie wypowiada się Berg, który na wczorajszej konferencji prasowej przed rewanżowym meczem mówił: - Biorę pod uwagę to, że możemy nie awansować. Gramy z mocnym rywalem, który sezon ligowy zakończył wyżej niż Dnipro Dniepropietrowsk, finalista Ligi Europy. Już po losowaniu wiedzieliśmy, jak trudne zadanie przed nami. Oczywiście jesteśmy po pierwszym meczu w lepszej pozycji, jednak wszystko się może zdarzyć - mówił asekuracyjnie trener Legii.

O pieniądze i prestiż

Wiadomo, co czeka warszawian w przypadku awansu do fazy grupowej LE. Przede wszystkim niezłe pieniądze. Oczywiście do kwot płaconych za występ w Lidze Mistrzów Ligę Europy dzieli przepaść, jednak jak na polskie warunki wciąż są to sumy imponujące. Za sam awans Legia może zainkasować 2,4 mln euro. Do tego dochodzi dochód z dni meczowych, praw transmisyjnych, ewentualnych zwycięstw i remisów, za które płaci UEFA. Jeśli więc władze Legii myślą o spokojnym dopięciu budżetu na ten rok, Berg musi awansować.

Warszawianie w spotkaniu z Zorią grają też o prestiż, budowanie swojej marki. Trzeci awans z rzędu do Ligi Europy byłby pierwszym takim osiągnięciem w historii polskiej piłki. Możliwość rozgrywania meczów z ciekawymi, atrakcyjnymi medialnie rywalami sprawia, że Legia staje się bardziej rozpoznawalna, a co za tym idzie - jej piłkarze zwracają na siebie uwagę zagranicznych skautów. Sześć dobrych występów Ondreja Dudy w Europie bardziej podnosi jego cenę niż 30 udanych gier w ekstraklasie. Działa to jednak też w drugą stronę. Zespół regularnie grający nawet w Lidze Europy szybciej skusi nowego zawodnika do podpisania kontraktu niż ten, który takich perspektyw nie posiada.

Przewidywane składy:

Legia Warszawa: Kuciak - Broź, Pazdan, Rzeźniczak, Brzyski - Jodłoweic, Furman - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić

Zoria Ługańsk: Szewczenko - Opanasenko, Czeczer, Hordienko, Kameniuka - Czajkowski, Siwakow - Karawajew, Malinowski, Lipartia - Budkiwski

Transmisja TV z meczu Legia Warszawa - Zoria Ługańsk w TVP2 i TVP Sport. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Zostań trenerem i zbuduj własną drużynę!