FC Botosani lub FC Spartaki Cchinwali rywalem Legii w 2. rundzie el. LE. Kim są FC Botosani i Spartaki Cchinwali?

FC Botosani lub FC Spartaki Cchinwali będzie rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Losowanie par odbyło się w poniedziałek w Nyonie.

FC Botosani to ósma drużyna ostatniego sezonu rumuńskiej ekstraklasy. Do najwyższej klasy rozgrywkowej klub awansował w sezonie 2012/13 po wygraniu drugiej ligi - zaledwie 12 lat po założeniu, które miało miejsce w 2001 roku. Dla Rumunów będzie to pierwszy start w europejskich pucharach. Co ciekawe, w eliminacjach Ligi Europy Botosani zagra tylko dlatego, że drużyny z miejsc 3-7 (z wyjątkiem Astry Giurgiu) nie są uprawnione do gry - trzy z powodu niewypłacalności, a jedna (Clubul Sportiv Universitatea Craiova) ze względu na zbyt krótki czas istnienia.

FC Spartaki Cchinwali zaś to czwarta drużyna ostatniego sezonu gruzińskiej ekstraklasy. Klub powstał jeszcze później niż Botosani, bo w 2007 roku. Już osiem lat później Spartaki Cchinwali debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek w swoim kraju. Dla Gruzinów, podobnie jak rumuńskiego klubu, będzie to pierwszy występ w europejskich pucharach.

Rywala wicemistrzów Polski poznamy 9 lipca, kiedy rozegrane zostaną mecze rewanżowe pierwszej rundy eliminacji. Piłkarze Henninga Berga pierwsze spotkanie zagrają 16 lipca w Warszawie . Rewanż, który legioniści rozegrają na wyjeździe, odbędzie się tydzień później.

Zobacz wideo