Polska - Gruzja. Euro 2016. Tak wygraliśmy w listopadzie, SKRÓT MECZU. STREAM. Relacja online, Gdzie oglądać?

Eliminacje Euro 2016: Polska - Gruzja. Już w sobotę 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski podejmie Gruzję. Podopieczni Adama Nawałki przystąpią do meczu osłabieni brakiem Kamila Glika, ale do składu wraca Łukasz Piszczek. W kadrze znajduje się również Jakub Błaszczykowski. Jak było w poprzednik meczu? Przypomnij sobie skrót meczu! Oglądaj mecz Polska-Gruzja w transmisji na żywo w TV lub śledź naszą relację online.

Reprezentacja Polski przewodzi grupie D w eliminacjach Euro 2016. Na boisku nie zobaczymy co prawda kapitana Torino, Kamila Glika, ale na prawej obronie powinien zagrać Łukasz Piszczek. Po przerwie do kadry wraca również inny zawodnik Borussii Dortmund, były kapitan "biało-czerwonych, Jakuba Błaszczykowski. Skrzydłowy najprawdopodobniej pojawi się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Jak zagraliśmy w listopadzie ubiegłego roku? Polska pokonała na wyjeździe Gruzję aż 0:4! Gole strzelali Glik, Sebastian Mila, Grzegorz Krychowiak oraz Arek Milik! Zobacz skrót:

 

Transmisja live w TV na Polsacie od 16:20, a tekstowa  relacja na żywo w serwisie Sport.pl .

Transmisja online na ipla.tv .

Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2016 roku to już XV edycja. Są to najwyższe rozgrywki w ramach europejskiej piłki nożnej, a zwycięzca finału zdobywa tytuł Mistrza Europy.

Mistrzostwa Europy - historia

Historia Mistrzostw Europy zaczęła się w 1960 roku, we Francji. Rozegrano wtedy pierwszy turniej, który nazwano Pucharem Narodów Europy. Od 1968 roku używana jest nazwa w obecnym jej brzmieniu.

KUBA ATYS KUBA ATYS

Przez pierwsze cztery edycje turnieju, rozgrywki odbywały się pomiędzy czterema drużynami. W latach 1980-1992 brało już w nich udział osiem drużyn. Od roku 1996 do roku 2012 zespołów było szesnaście. Od przyszłego roku w rozgrywkach będzie brało udział dwadzieścia cztery drużyny.

Zasady Euro 2016

We wrześniu 2014 roku rozpoczęły się eliminacje do Euro 2016, w których udział biorą 53. reprezentacje. Zostały one rozlosowane do dziewięciu grup. W każdej z tych grup kolejne drużyny muszą zmierzyć się na murawie boiska zgodnie z zasadą "każdy z każdym".

Roman Buerki fauluje Roberta LewandowskiegoRoman Buerki fauluje Roberta Lewandowskiego MIECZYSŁAW MICHALAK MIECZYSŁAW MICHALAK

https://www.sport.pl/euro2016/0,141866.html ">Jak się skończ ą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!] https://bi.im-g.pl/im/fa/dc/10/z17678586Q,s.jpg ">

Polska - GruzjaPolska - Gruzja sport.pl sport.pl

Przypuszczalny składy:

Polska: Fabiański - Piszczek, Pazdan, Szukała, Rybus - Grosicki, Krychowiak, Linetty, Kucharczyk - Milik - Lewandowski.

Gruzja: Loria - Lobżanidze, Dwali, Kaszia, Amislaszwili, Nawalowski - Kobachidze, Kenia, Lazaiszwili, Okriaszwili - Cchadadze