Euro 2016. Irlandia - Szkocja. 13.06. Gdzie obejrzeć? transmisja tv, relacja na żywo. Składy. Stream. Piłka nożna na żywo

Eliminacje Euro 2016: Irlandia - Szkocja. Piłkarska reprezentacja Irlandii pała żądzą rewanżu na Szkotach za porażkę w listopadzie zeszłego roku w Glasgow. Tym razem obie drużyny zagrają w sobotę w niemal optymalnych składach, choć pod znakiem zapytania stoi występ od pierwszej minuty Robbiego Keane'a. Oglądaj mecz Irlandia - Szkocja w transmisji na żywo w TV lub śledź naszą relację online.

Listopadowy mecz na Celtic Park zakończył się zwycięstwem Szkotów 1:0, ale w zgodnej opinii komentatorów mecz był bardzo wyrównany. Tym razem to Irlandczycy liczą na to, że występ przed własnymi kibicami da im minimalną przewagę, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Gospodarze wystąpią w niemal najmocniejszym składzie. Zabraknie jedynie pomocnika Bournemouth Harry'ego Artera, który w ostatnią niedzielę zadebiutował w reprezentacji w meczu towarzyskim z Anglią. Nabawił się jednak urazu pachwiny, który wyeliminował go z rewanżu przeciwko Szkocji.

Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2016 roku to już XV edycja. Są to najwyższe rozgrywki w ramach europejskiej piłki nożnej, a zwycięzca finału zdobywa tytuł Mistrza Europy.

Transmisja meczu w kanale Polsat Sport Extra od godziny 18:00. Transmisja online na ipla.pl

Mistrzostwa Europy - historia

Historia Mistrzostw Europy zaczęła się w 1960 roku, we Francji. Rozegrano wtedy pierwszy turniej, który nazwano Pucharem Narodów Europy. Od 1968 roku używana jest nazwa w obecnym jej brzmieniu.

KUBA ATYS KUBA ATYS

Przez pierwsze cztery edycje turnieju, rozgrywki odbywały się pomiędzy czterema drużynami. W latach 1980-1992 brało już w nich udział osiem drużyn. Od roku 1996 do roku 2012 zespołów było szesnaście. Od przyszłego roku w rozgrywkach będzie brało udział dwadzieścia cztery drużyny.

Zasady Euro 2016

We wrześniu 2014 roku rozpoczęły się eliminacje do Euro 2016, w których udział biorą 53. reprezentacje. Zostały one rozlosowane do dziewięciu grup. W każdej z tych grup kolejne drużyny muszą zmierzyć się na murawie boiska zgodnie z zasadą "każdy z każdym".

Roman Buerki fauluje Roberta LewandowskiegoRoman Buerki fauluje Roberta Lewandowskiego MIECZYSŁAW MICHALAK MIECZYSŁAW MICHALAK