Finał Ligi Europy. Dnipro - Sevilla. Relacja na żywo. Transmisja tv. Gdzie obejrzeć? Live stream online

Finał Ligi Europy Dnipro - Sevilla już dziś o 20:45. Gdzie można obejrzeć finał Ligi Europy? Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja tv w TVP 1 i Canal+. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.

W środę o 20:45 w finale Ligi Europy w Warszawie Dnipro Dniepropetrowsk zagra z Sevillą FC. Początek meczu o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl

Śledź relację na żywo!

- Gra w Lidze Mistrzów to doskonała motywacja dla nas i Sevilli - powiedział Myron Markiewicz, trener Dnipro Dniepropietrowsk. Trener zapytany o to, czy w zeszłym roku wierzył w to, że jego zespół zagra w finale LE , powiedział: - Szczerze mówiąc, nie planowaliśmy gry w finale, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po pokonaniu Olympiakosu uwierzyliśmy, że to możliwe.

Awans ukraińskiego zespołu do finału LE to jedna z większych sensacji ostatnich lat w światowym futbolu, tym bardziej że swoje mecze rozgrywali nie w ogarniętym wojną Dniepropietrowsku, ale w Kijowie. - Trudno gra się cały czas na wyjeździe. Podróże nas wykańczały, mieliśmy mnóstwo przelotów, a do tego na nasze mecze przychodziło mało kibiców. Jednak w półfinale z Napoli to się zmieniło. Stadion wypełniło 60 tys. ludzi i nam wszystkim w takiej atmosferze grało się o wiele przyjemniej - powiedział Markiewicz.

Szkoleniowiec Dnipro zdaje sobie sprawę z klasy rywala, ubiegłorocznego triumfatora Ligi Europy. - Sevilla świetnie gra w ataku, jej zawodnicy ofensywni powodują nasz ból głowy. Jednak do tej pory nasza obrona grała bardzo dobrze i dla nas kluczowym będzie, by rywali zneutralizować - stwierdził i przyznał, że lubi hiszpańską piłkę .

- Podoba mi się styl gry drużyn z Hiszpanii, to, jak piłkarze ze sobą współpracują. Sevilla swoją grą może przypominać jednego z naszych poprzednich rywali - Napoli. Tam też był hiszpański trener, styl był bardzo podobny - powiedział.

Czy to najważniejszy mecz dla szkoleniowca Dnipro? - Jeszcze nie kończę kariery trenerskiej, mam nadzieję, że przede mną wiele takich spotkań. Piłkarze są rozemocjonowani, wyczekują meczu, ale jutro muszą podejść z chłodnymi głowami - powiedział.

Śledź relację na żywo!

Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja telewizyjna w TVP1 i Canal+. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Zobacz wideo