Bartosz Kurek kupiony. Asseco Resovia jego nowym klubem. Hitowy transfer

Bartosz Kurek, jeden z najlepszych polskich siatkarzy ma nowy klub. Asseco Resovia wzmocniona. Bartosz Kurek nową gwiazdą.

Zapowiadany hit transferowy w PlusLidze stał się faktem. Bartosz Kurek, jeden z najlepszych polskich siatkarzy, podpisał umowę z zespołem mistrza Polski, Asseco Resovii

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać jednego z najlepszych skrzydłowych na świecie. Wierzymy, że z nim w składzie będziemy walczyć o tytuły w Polsce, ale także w Europie - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. O tym, że wzmocni on Asseco Resovię rzeszow.sport.pl pisał już kilkanaście dni temu. W poniedziałek rzeszowski klub oficjalnie potwierdził, że przyjmujący ten będzie występował w Asseco Resovii przynajmniej przez rok. Kontrakt bowiem obowiązuje na sezon, z możliwością przedłużenia go na kolejny.

Bartosz Kurek to jeden z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym. W swoim składzie w PlusLidze widzieli go m.in. działacze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czy PGE Skry Bełchatów . Dobrą ofertę złożył mu także jego poprzedni klub, włoskie Cucine Lube Treia, gdzie spędził poprzednie dwa sezony. W tym roku odpadł jednak z Lube już w ćwierćfinale mistrzostw Włoch i zakończył sezon. To pierwszy transfer, który ogłosiła Asseco Resovia. 27-latek w zespole mistrzów Polski ma zastąpić Serba Marko Ivovicia, który przenosi się do rosyjskiego Biełogorie Biełgorod.

Kurek ma 205 cm wzrostu i od kilku sezonów regularnie gra w reprezentacji Polski. Nie znalazł się jednak w składzie kadry na ubiegłoroczne mistrzostwa świata. W tym roku znów dostał powołanie od trener Stephana Antigi, który chce próbować siatkarz na pozycji atakującego. W Rzeszowie jednak Kurek ma grać na tej samej pozycji co w ostatnich sezonach w PGE Skrze Bełchatów, Dynamie Moskwa czy Lube, czyli na przyjęciu.

Nowy siatkarz Asseco Resovii ma za sobą już sporo sukcesów. Trzy razy był mistrzem Polski ze Skrą, raz mistrzem Włoch z Lube. Zdobywał też srebrne medale w finale Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. W kadrze Polski rozpoczął od mistrzostwa Europy kadetów w 2005 roku, a później wygrywał te zawody także jako senior (2009 rok). Na koncie ma też złoty i brązowy medal Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata (2011). To na nim opierała się gra reprezentacji za czasów, gdy jej trenerem był Włoch Andrea Anastasi. Wtedy też otrzymał indywidualne wyróżnienia dla MVP Ligi Światowej w 2012 roku, a wcześniej najlepiej punktującego siatkarza tych rozgrywek w 2011 roku oraz najlepiej zagrywającego gracza mistrzostw Europy w tym samym sezonie. Był także najlepiej punktującym siatkarzem Klubowych Mistrzostw Świata i najlepiej atakującym Final Four Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

Całe Filipiny wspólnie przeżywały walkę Mayweather - Pacquiao [ZDJĘCIA]

Copyright © Agora SA