Floyd Mayweather - Manny Pacquiao. Walka stulecia z soboty na niedzielę. Relacja

Mayweather vs Pacquiao będą walczyć z soboty na niedzielę. Transmisja na TVP, relacja po walce na Sport.pl. Stream dostępny na sport.tvp.pl. Mayweather i Pacquiao walczą o mistrzostwo świata w kat. półśredniej (66,7 kg).

Floyd Mayweather - Manny Pacquiao na żywo na Sport.pl

Sobotnie (niedziela rano czasu polskiego) wydarzenie na żywo w Las Vegas obejrzy ponad 16,8 tys. widzów. Do publicznej sprzedaży dopuszczono jedynie 1000 biletów, które rozeszły się w niecałą minutę. Najtańsze z nich kosztowały 1,5 tys. dolarów, zaś najdroższe - 7,5 tys. Prawdziwy rekord padł na portalu internetowym stubhub.com. Za miejsce tuż przy ringu zażądano 351 tys. dolarów.

Przewidywany zysk ze sprzedaży wszystkich wejściówek to 74 mln dolarów. Jest to ponad trzykrotnie więcej niż aktualny najlepszy wynik (20 mln dolarów) ustanowiony przy okazji walki Mayweathera z Meksykaninem Saulem Alvarezem w 2013 roku. Szacowany dochód z organizacji całej imprezy ma przekroczyć 400 mln dolarów.

W USA transmisja telewizyjna przeprowadzona będzie w systemie pay-per-view (PPV). Cena dostępu to 99 USD. Dotychczas najlepiej sprzedającym się PPV (2,5 mln abonentów) była relacja ze starcia Mayweathera z Amerykaninem Oscarem de la Hoyą. Organizatorzy przewidują, że w przypadku najbliższej walki zostanie wykupionych ponad trzy miliony pakietów.

Płatne będzie również wejście na piątkową ceremonię ważenia. Za bilet trzeba zapłacić 10 dolarów, a zebrana suma zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Gaże obu bokserów podzielone zostały w stosunku 60:40. Niepokonany Mayweather ma zagwarantowane honorarium w wysokości 120 mln dolarów, natomiast Pacquiao - 80 mln. Zarobki pięściarzy będą jednak dużo wyższe, gdyż zostaną powiększone o zyski ze sprzedaży PPV.

Dla zwycięzcy zaprojektowano wyjątkowy pas. Trofeum wykonane jest z kilograma złota i ponad trzech tysięcy szmaragdów. Umieszczono na nim podobizny dwóch bohaterów "walki stulecia", jak również legendarnego Muhammada Alego oraz wieloletniego prezydenta World Boxing Council Jose Sulaimana.

Do zainteresowania, jakie budzi mistrzowski pojedynek, odniósł się słynny amerykański konferansjer bokserski Michael Buffer. "Wielu ludzi ostatnimi laty mówiło, że MMA i UFC zdominują sporty walki. Jednak, jak widać, to wciąż boks ma najwięcej fanów na całym świecie" - powiedział.

Stawką starcia o mistrzostwo świata w kat. półśredniej (66,7 kg) będą należące do Amerykanina pasy WBC i WBA oraz WBO, którego właścicielem jest Filipińczyk.

38-letni pięściarz z USA stoczył dotychczas 47 wygranych walk, z czego 26 zakończył przed czasem. Z kolei popularny "Pacman" ma na swoim koncie 57 zwycięstw (w tym 38 nokautów), ale pięć razy musiał uznać wyższość swoich rywali; oraz dwa remisy.

Zobacz wideo