Ekstraklasa. Wyniki 30. kolejki. Podsumowanie. Multirelacja

Sezon zasadniczy ekstraklasy zakończony. 30. kolejka za nami. Wyniki, Podsumowanie, relacja. Legia najlepsza, Lech na drugim miejscu. Cracovia - GKS, Górnik Łęczna - Piast Gliwice, Śląsk - Wisła, Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz, Korona - Lechia, Legia - Pogoń, Podbeskidzie - Lech, Jagiellonia - Ruch.

8 meczów i 23 gole. Nieźle, działo się, podobało się nam. A przed nami jeszcze multiligi za siedem kolejek. Wiele się nie zmieniło. Legia utrzymała pozycję lidera, chociaż nie było łatwo. Lech przez chwilę był wirtualnym liderem, ale ostatecznie sezon zasadniczy zakończył na miejscu drugim. A to oznacza, że w 1. kolejce grupy mistrzowskiej oba zespoły spotkają się w Warszawie.

Nie zmieniło się też nic na pograniczu grupy mistrzowskiej i spadkowej. Awansować mogło Podbeskidzie, ale zadanie miało o tyle trudne, że grało z Lechem. Było to zadanie za trudne. Przegrali 0:2. Zaciął się też Zawisza, który przegrał trzeci kolejny mecz. Dzięki dzieleniu punktów na dwa, ma jednak dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca.

Komplet wyników 30. kolejki Ekstraklasy:

Cracovia - GKS 3:1

Górnik Łęczna - Piast 1:2

Śląsk - Wisła 1:0

Górnik Zabrze - Zawisza 2:1

Korona - Lechia 3:2

Legia - Pogoń 2:1

Podbeskidzie - Lech 0:2

Jagiellonia - Ruch 2:0

Rosy Maggiulli oferuje striptiz na stadionie, by ratować klub [ZDJĘCIA]