Stoch na podium, Schlierenzauer w galerii Małysza

Za nami kolejne zawody letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Po konkursie inauguracyjnym w Wiśle, rywalizacja przeniosła się do Szczyrku. Tamtejsi bywalcy podium nie chcieli się jednak za bardzo nigdzie ruszać i ponownie zobaczyliśmy na nim Thomasa Morgensterna (na szczycie) i Gregora Schlierenzauera (tym razem na miejscu drugim). Zacnym uzupełnieniem tego austriackiego towarzystwa okazał się być Kamil Stoch, który popisał się efektownym skokiem z zajmowanej po pierwszej serii siódmej pozycji. Patrzcie jakie ładne mu z tej okazji zdjęcie zrobiono:

Zanim jednak cała ferajna zjechała do Szczyrku, niektórzy skoczkowie korzystając z okazji bytności Wiśle, odwiedzili galerię-muzeum poświęconą lokalnemu bohaterowi. Przez niektórych skoczków rozumiemy Gregora Schlierenzauera i Michaela Hayboecka. Już miałyśmy pytać kto to jest Michael Hayboeck, ale od dziś już nigdy nie będziemy miały takiej wątpliwości:

(Witaj! Mamy w domu dużo znaczków. Z Adamem Małyszem).

Fotorelację z wizyty skoczków w małyszowym sanktuarium znajdziecie na skijumping.pl . Polecamy - Schlieri robiący z przejęciem zdjęcia pucharom Małysza jest przesłodki.

Więcej o: