Anglicy śmieją się z Włochów, ale robią to uroczo

A może to sami Włosi są tak uroczy, że nie da się z nich śmiać w nieuroczy sposób?

W prawdzie wydawało nam się, że stereotypy dotyczące tzw. "włoskiej piłki" są już trochę przedawnione, okazuje się jednak, że stereotypy zabić trudniej niż stugłowego smoka, tudzież stonkę ziemniaczaną. I choć Włosi, ku naszemu głębokiemu smutkowi pozostają od jakiegoś czasu nieco na uboczu europejskiej piłki, to jednak popularne wyobrażenia o ich stylu trzymają się mocno niczym Chińczyki.

Norwich City, świeżo upieczony beniaminek Premire League postanowiło z okazji awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej przyodziać się w nowe szaty - szaty włoskiego pochodzenia. Efektem, skutkiem ubocznym, a może najciekawszym aspektem współpracy z firmą Errea jest poniższa reklamówka, która złośliwie, ale chyba nie bez sympatii (jak uważacie?) pokazuje syntetyczno-synkretyczne wyobrażenia na temat tego, co na boisku i poza nim robią Włosi:

Mówcie co chcecie, my stoimy na stanowisku, że to urocze. Ale i trochę wredne. Ale i urocze. Tak czy inaczej, witamy w Premiership drużynę z poczuciem humoru dystansem do siebie. I tego pana ze skuterem też witamy, szczególnie serdecznie.

Więcej o: