Janne Ahonen ma już pomysł na swoją emeryturę

Wbrew naszej sugestii, nie zostanie kontrolerem biletów w fińskich kolejach.

Ani również, na przekór obowiązującemu trendowi, kierowcą rajdowym. Janne postanowił mimo wszystko nie opuszczać środowiska skoków narciarskich i dzielić się swoim bogatym doświadczeniem z młodszymi adeptami dyscypliny. Współpracę zaproponował mu fiński związek i odtąd Ahonen "ma być odpowiedzialny za optymalizację sprzętu kadry". Brzmi poważnie.

Na przyszłą współpracę już cieszy się trener fińskich skoczków, Pekka Niemelä. - J estem oczywiście bardzo podekscytowany. Janne już podczas swojej sportowej kariery był bardzo zaangażowany w sprawy związane ze sprzętem narciarskim. Na razie nie ustaliliśmy jakie dokładnie zadania miałby wykonywać, ale to zostanie wyjaśnione w przeciągu najbliższych dni. Wierzę, że współpraca z Ahonenem przyniesie nam duże korzyści - powiedział w rozmowie z krajową stacją telewizyjną.

My tylko mamy nadzieję, że myśl szkoleniowa Ahonena będzie wykorzystywana na bieżąco w trakcie sezonu i będziemy mogły oglądać go podczas transmisji wymieniającego uwagi z Robertem Mateją w budce dla trzymaczy kamery asystentów trenera.

***

A skoro jesteśmy już przy skokach narciarskich i na stronie skijumping.pl , zakończmy inną radosną wieścią z obozu fińskich skoczków. Ville Larinto, który doznał poważnej kontuzji po feralnym upadku w Ga-Pa już wraca powoli do treningów i zapewnia, że nie miał on większego wpływu na jego psychikę i chęć skakania. Więcej na skijumping.pl .

Więcej o: