"Dame Vida" czyli sportowcy w szczytnym celu

Najbardziej oczekiwany wideoklip ostatnich dni wreszcie doczekał się swojej premiery.

I trochę tak jakby oddychamy z ulgą wiedząc, iż wykonawca jest płci męskiej i jedyną z gwiazd występujących w teledysku, która może na jego planie poznać miłość swojego życia z którą później będzie mogła paradować nago na tle białych zasłon jest Caroline Woźniacki. Nie żebyśmy miały jakiś uraz, traumę życiową czy coś, tak tylko mówimy.

Ale od początku: o całej sprawie przy okazji zwiastunu z uroczym Davidem Villą bujającym się z gitarą czy wzdychającym Pepę Reiną wspominałyśmy już szeroko w naszym "Z archiwum H". Piosenka o tytule "Dame Vida" została nagrana przez popularnego hiszpańskiego artystę Huecco, a aby została na nią zwrócona uwaga Ciachoredaktorek i nie tylko na całym świecie do udziału w nakręconym do niej teledysku zostały zaproszone gwiazdy światowego sportu: m.in . Philipp Lahm, Fernando Verdasco, Pau Gasol, Sergio Aguero, Dani Alves, Sergio Ramos i wiele wiele innych. Końcowy efekt jest naprawdę świetny, a my już po mału zaczynamy zakochiwać się w samej piosence, która jest wyjątkowo chwytliwa.

Choć każda z sekunda z osobna z tych zawartych w czterech minutach i czterdziestu-czterech sekundach przez jakie trwa teledysk niesie ze sobą ogrom rozkoszy (Sergio Aguero ze swoimi biodrami całkowicie porwany muzyką) wysokie doznania estetyczne (Fernando Verdasco), czy też liczne efekty specjalne (Vicente del Bosque odbijający na główkę) to i tak cały szeroko pojęty show kradnie jednak wszystkim wyżej wymienionym Thomas Muller i jego iście wirtuozerska gra na keyboardzie, w którą zdaje się wkładać całe swoją dusze, nie wspominając o wczuwaniu się w płynący prosto z serca śpiew. Aż prawie się rozmarzyłyśmy jak brzmiałaby TA piosenka w jego wykonaniu.

Oczywiście całe to przedsięwzięcie ma znacznie ważniejsza misję niż niesienie światu pięknego uśmiechu Sergio Ramosa, ale promowanie energii odnawialne i pomoc ubogim. Główną bohaterką jest tutaj właśnie ta specjalna, zielona piłka o nazwie "Soccket" (inteligentnie zaczerpniętym od słowa "soccer"), która z każdym kopnięciem gromadzi w sobie energię, która następnie może być wykorzystywana jako źródło światła. Dlatego trochę nam teraz głupio, gdy zdamy sobie sprawę ile energii zmarnowałyśmy na odtworzenie po raz 324738 tego cudownego teledysku na swoim komputerze.

(za informację o pojawieniu się pełnej wersji teledysku dziękujemy: lolla the one , Again , nishi , pula95 , Kate_Ge !)

Marina

Więcej o: