A teraz zła wiadomość: Kuba Jarosz wyjeżdża z Polski!

Z ziemi polskiej do włoskiej!

Po zakończeniu współpracy z Zaksą Kędzierzyn, nazwisko atakującego łączono z Politechniką Warszawską oraz przede wszystkim Skrą Bełchatów, do której miałby wrócić po dwóch latach w zespole wicemistrza kraju. Nic z tego. Kuba zdecydował się na odważny krok i przeprowadzkę do ligi włoskiej. Od przyszłego sezonu będzie bronił barw Andreoli Latina, dwunastej drużyny ubiegłego sezonu rozgrywek Serie A.

Przegląd Sportowy sugeruje, że spory udział w takiej decyzji miał trener kadry, Andrea Anastasi, który miał powiedzieć Jaroszowi, że ten szansę gry w jego zespole dostanie tylko wówczas, jeśli będzie regularnie występował na boisku. Nie ma co ukrywać, że w Skrze zasilił by liczne grono wartościowych zmienników.

Ze sportowego punktu widzenia to raczej słuszna decyzja, jak myślicie?

W ramach uzupełnienia transferowych donosów dodajmy jeszcze, że na Półwysep Apeniński trafi również nasz kapitan, Piotrek Gruszka, który związał się z beniaminkiem Serie A, Marcegaglia CMC Ravenna. W lidze włoskiem zobaczymy również dwóch byłych graczy Resovii, Michał Baranowicz zagra w Bre Banca Cuneo, a Matej Cernić podpisał kontrakt z Tonno Vibo Valentia.

Więcej o: