Schalke wygrywa Puchar Niemiec!

A Manuel Neuer wreszcie może potrzymać w rękach coś większego i bardziej złotego niż słoik Nutelli. Nasze wzruszenie nie zna granic.

Bo przecież, drogie dzieci, w życiu, wszystko zaczyna się od marzeń, nawet jeżeli te marzenia narażają Cię na szykany ze strony kolegów...

No właśnie, nie porzucajcie więc zatem nadziei Wy, które śpiewacie wieczorami hity Celine Dion do swojej szczotki do włosów, zdobywacie na podwórkowym boisku bramki z koślawych przewrotek, odgrywacie przed lustrem monolog Hamleta za czaszkę mając różową kulę od kręgli, pokonujecie Sharapovą za pomocą rakietki do ping-ponga, tudzież snujecie plany rozwiązania kryzysu na Bliskim Wschodzie za pomocą wysłania tam uroczych małych kotków, na widok których wszyscy robiąc "awww" zapomną o wojnie. Wasz Dzień Triumfu nadejdzie, tak jak nadszedł on dla Manuela Neuera, a z nim, dla całej jego drużyny.

A był to triumf nie lada jaki, triumf, który właściwie powinno pisać się przez wielkie "T" i małe "y", o tak: "Tryumf", bowiem w finale DFB POkal Schalke pokonało Duisburg aż 5:0. Dwa gole strzelił Klas Jan Huntelaar, a po jednym Benedikt Hoewedes, Jose Manuel Jurado oraz młodziutki pomocnik Julian Draxler.

Dfb Pokal Finale - Funny video clips are a click away

Puchar jest dla Schalke zwieńczeniem słodko-gorzkiego sezonu, w którym słabo spisało się ono w Bundeslidze kończąc dopiero na 14. miejscu, ale za to zabłysło na arenie europejskiej stając się małą rewelacją Ligi Mistrzów dochodząc do finału i eliminując po drodze Inter Mediolan. Cieszymy się zatem razem z Raulem, Manu i resztą ekipy, tylko trochę się niepokojąc, że nasz ukochany bramkarz coś jakby zdradza naszą ukochaną Nutellę, i to z czymś takim:

K'man Manu, byś się wstydził, a ja dla Ciebie takei poematy w paincie tworzyłam ....

rybka

Więcej o: