FC Porto wygrywa Ligę Europejską!

Andre Villas Boas przechodzi do legendy, po siedmiu latach Porto znów święci triumfy w Europie (nawet jeśli w tej "mniejszej" Europie), a wszystko to dzięki jednej, cudownej akcji.

Co do samego meczu, to sam zwycięski trener przyznał, że nie był on zbyt porywającym widowiskiem . Jedyną bramkę strzelił Falcao, najlepszy strzelec tej edycji Ligi Europejskiej, rodem Kolumbijczyk i chyba całkiem niezłe ciacho. I choć sam mecz był - nie bójmy się tego przyznać - dosyć nudny, to jednak akcja, po której padł gol - przepiękna.

Europa League Final - The best free videos are right here

- Słowa uznania należą się też Jose Mourinho, Josepowi Guardioli i Sir Bobby'emu Robsonowi. Porto jest moim rodzinnym miastem. Zawsze chciałem zbudować w tym klubie coś, z czego byłbym dumny - powiedział portugalski szkoleniowiec, a my przypominamy jego wzruszającą historię. Porto jest już mistrzem Portugalii, a ma jeszcze szansę na puchar tego kraju - gra bowiem w finale. Pytanie czy mamy do czynienia z nową futbolową potęgą? Na razie Smokom gratulujemy zwycięstwa, i cieszymy się razem z nimi - zapraszamy do galerii, gdzie zawodnicy Porto cieszą się, skaczą, wchodzą na siebie, powiewają flagami, o robią inne fajne celebracyjne rzeczy. Na razie nie słyszałyśmy, żeby ktoś upuścił puchar, le jeszcze wszystko przed nami ;)

Więcej o: