Bałkańska ofensywa w Pluslidze

Przywitajmy dwóch nowych przyjmujących w rodzinie.

Pierwszy z nich, 23-letni Konstantin Cupković z Serbii, to pierwsza zdobycz transferowa ogłoszona przez mistrza Polski. Przyjmujący wpadł w oko Jackowi Nawrockiemu już jakiś czas temu, kiedy Skra mierzyła się w Lidze Mistrzów z Vojvodinie Novy Sad i Radnickim Kragujevac, w którym wcześniej występował Konstantin. Szkoleniowiec Bełchatowian dostrzegł w nim wówczas spory potencjał, ale stwierdził, że w jego drużynie na tej pozycji gra lepszy zawodnik - Bartek Kurek. No i patrzcie, a teraz młody Serb ma być alternatywą dla Kurka właśnie.

- To zawodnik z bardzo mocnym atakiem, którego w poprzednim sezonie nam brakowało wśród zmienników. Poza tym na boisku chce wszystko robić: przyjmować, atakować, blokować, bronić i przede wszystkim pracować - mówi Nawrocki.

embed

Witamy, powodzenia, namaste i w ogóle.

Utalentowanego młodzieńca z Bałkanów, a konkretnie z Czarnogóry, ściągnęła sobie również Resovia Rzeszów. Marko Bojić jest etatowym przyjmującym swojej reprezentacji, w minionym sezonie występował w greckim PAOK Saloniki, z którym zdobył czwarte miejsce w greckiej lidze, a dodatkowo uznano go za MVP sezonu zasadniczego w Grecji.

- Nie chciałem zostać w Grecji ze względu na kryzys. Byłem blisko przejścia do Stambułu, ale w ostatniej chwili pojawiła się propozycja z Polski, która bez wątpienia jest dla mnie najlepsza. To jedna z trzech najsilniejszych lig w Europie. Negocjacje trwały dwa tygodnie i wszystko zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami - wyjawił rodzimym mediom siatkarz.

Radosny pan już go w naszym imieniu powitał.

Więcej o: