Z cyklu: Ciacho Niedoceniane - Antoine Griezmann

Miało być o Sesumie Zarko, miało być ze szczytną ideą promocji mniej popularnego sportu, o przyszłym kandydacie do naszego kącika szczypiorniakowego. Już nawet pisałyśmy nagłówek, miałyśmy otwarte 2148 kart ze zdjęciami Sesuma, gdy...Antoine spojrzał na nas z ekranu monitora swoim wzrokiem pokrzywdzonego szczeniaka.

I jakoś tak nie za bardzo umiałyśmy sobie przypomnieć co to takiego jest piłka ręczna i dlaczego w ogóle chciałyśmy pisać peany o czymś, co nie jest jego błękitnymi oczami.

Jak się okazuje drogie dziewczęta, mecze z udziałem Barcelony w ostatnim czasie nie zawsze kończą się rozpętanie trzeciej wojny światowej i zdarza się, że tak jak w minioną sobotę są idealną okazją do wypatrzenia nowych ciach, jak to zdarzyło się niosąca nam dzisiaj różową nowinę camen90 . Spokojnie, spokojnie, fanki Realu, możecie czytać dalej, nie mamy bynajmniej na myśli kolejnego urodziwego małolata "made in La Masia", ale piłkarza drużyny stojącej tego dnia po przeciwnej stronie barykady - Realu Sociedad, Antoine Griezmanna we własnej rozkosznej osobie.

No dobrze, z tym wspominanym małolatem to jednak prawda, choć nie wiemy, czy w erze Jacka Wilshere , ktoś kto w marcu tego roku skończył 20 lat może być jeszcze nazywany tym zaszczytnym mianem. Z pochodzenia jest Francuzem, czy można też po części tłumaczyć nieprzeciętną długość jego rzęs, choć od dobrych sześciu lat możemy go podziwiać na hiszpańskich murawach, gdzie z numerem "7" na plecach zdobywa bramki dla Realu Sociedad. Z podstawowych faktów o Antoine, camen90 dodaje "Musicie przyznać, że Antoine jest niesamowicie urzekający i uroczy. Aż bije od niego słodyczą! ". Słodyczą, którą można by obdzielić Jacka Wilshere i Sergio Canalesa razem wziętych i słodyczą od której po przejrzeniu grafiki google z jego zdjęciami czujemy powinność przejścia na dietę. Od jutra.

Dziś zaś pozostaje nam nic innego jak dalsze dawkowanie nadprogramowego poziomu cukru i zgłębianie postaci Griezmanna, który...

*** Najprawdopodobniej jest jedną z dwóch osób zaraz obok Ikera Casillasa, które swoimi próbami nauki języka obcego, nieudolnym akcentem i kaleczeniem każdej pojedynczej sylaby potrafi wywołać tak przeciągłe "Awwwwwwwww". A speszony uśmiech towarzyszący temu wszystkiemu wcale nie pomaga.

*** Cechuje się dużą oryginalnością w sposobie świętowania swoich bramek, jak pisze carmen90 :

"Mogę jeszcze dodać, że Griezmann potrafi świętować zdobywanie bramek w sposób tyle nietypowy, co zabawny. Ciacha lubię wszelkie nowości i pionierskie cieszynki, prawda? ;) +10 do ciachowości."

"A jak słodko się z tego tłumaczy <3"

*** Już od najmłodszych lat aspirował do zostania jednym z bohaterów naszego portalu

Choć z drugiej strony w jego wypadku nie damy głowy, że to nie jest zdjęcie sprzed tygodnia.

*** Nawet gdybyśmy nie wiedziały, iż występuje na boiskach hiszpańskich mogłybyśmy się tego domyśleć po częstotliwości zmieniania fryzury .

*** Są takie momenty w których zawiera w sobie 99% jackwilsherowato tości. I do 100% tylko kanapy mu brakuje.

*** Wspominałyśmy na początku coś o zapierających dech w piersiach błękitnych niczym wiosenne niebo/ niezapominajki na łące/wyjazdowe koszulki FC Barcelony oczach?

I to wszystko razem wzięte skłania nas do bardzo głębokiej refleksji, która można wyrazić w tym jednym zdaniu:

Czy istnieje choć jedna Ciachoczytelniczek, która nie chciałaby tak bardzo jak my znaleźć się na miejscu tego kolegi na siedzeniu pasażera?

Marina

Więcej o: