Kącik szczypiorniakowy, odcinek szósty

Po zeszłotygodniowych wycieczkach do Bundesligii, tym razem będzie u nas patriotyczne, rodzinnie i świątecznie. Przed zaglądaniem przestrzegamy co bardziej wrażliwsze fanki Marcina Lijewskiego.

Zaczniemy w klimacie świątecznym od przeuroczej niespodzianki od Lijkomanki , której handballowa pasja udzieliła się nawet podczas przygotowywania pisanek:

Takimi jajeczkami na pewno na swojej świątecznej imprezie nie wzgardziliby zawodnicy Vive Targów Kilce.

(A już na pewno nie Michał Jurecki):

(za zdjęcia dziękujemy miczce , więcej znajdziecie na stronie echodnia.eu )

Zanim jednak szczypiorniści z Kielc oddali się wielkanocnym przyjemnościom, przeprowadzili solidny trening...piłkarski, w którym jak ryba w wodzie odnalazł się Bogdan Wenta.

Na więcej zdjęć z tego nietypowego treningu, razem z anką8765 , zapraszamy na stronę Vive .

Przy kieleckim klubie zatrzymamy się jeszcze na moment, by wspólnie z emmą_handball18 opowiedzieć o ich działalności w polskich szkołach. Na początku kwietnia piątka graczy mistrza Polski: Rastko Stojković, Michał Jurecki, Mirza Dzomba, Daniel Żółtak i Kazik Kotliński, pojawili się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie by wziąć udział w akcji "Wiemy co jemy i zdrowo żyjemy".

(więcej zdjęć na stronie Vive )

Kilka dni później, Kielczanie w składzie Rafał Gliński, Tomasz Rosiński, Henrik Knudsen i Marcus Cleverly odwiedzili szkołę w Wielkiej Wsi koło Starachowic.

Przy tej okazji nie możemy nie wspomnieć o działalności Bartka Jaszki, który w ramach Akademii Piłki Ręcznej w Ostrowcu Świętokrzyskim nad którą objął patronat, poprowadził trening z dziećmi w tamtejszym Gimnazjum.

Wniosek? Warto być uczniem szkoły podstawowej/gimnazjum w województwie świętokrzyskim.

A teraz już pora na szczypiornistów z dziećmi własnymi. Zaczynamy z grubej rury, od materiału nadesłanego przez ankę8765 . A jest nim reportaż z życia rodzinnego państwa Lijewskich, z panią Lijkową, dzieciaczkami, domem rodzinnym i samym Marcinem w roli głównej. Pani Justynie zazdrościmy wszystkiego po kolei. Oglądacie na własną odpowiedzialność, a my od razu pocieszamy, że na wolności wciąż pozostaje nie miej uroczy młodszy Krzyś, którego najwyraźniej chęć dzielenia się ze światem czułością wręcz rozpiera.

Sielankowy nastrój postaramy się przywrócić zdjęciami drugiego, po Oliwierze Winiarskim, najsłodszego dzieciątka polskiego sportu (za które dziękujemy handballerce i fankomtkaczyka ):

A swoisty przewodnik po rodzinach polskich szczypiornistów urządziła nam bartkaczykamil . Zaczniemy od państwa Szmalów:

Tak natomiast ze swoją dzidzią prezentuje się Patryk Kuchczyński:

A tak Mateusz Zaremba:

Oba zdjęcia pochodzą z portalu echodnia.eu, gdzie znajdziemy również rozmowy z tatusiami opowiadającymi o swoich dzidziach ( tu wywiad z Patrykiem, pod tym linkiem z Mateuszem).

Z tego samego źródła zaczerpnęłyśmy zdjęcie rodzinne państwa Jureckich:

Które ozdabia bardzo ciekawy wywiad , nie o samej dzidzi tylko z resztą.

Na koniec nie mogłyśmy jednak powstrzymać się przed wycieczką za zachodnią granicę, tłumacząc się wątkiem wielkanocnym. Choć właściwie nie wiemy dlaczego wyszłyśmy z założenia, że jeśli materiał zawiera w sobie gotowanie i jaja to na pewno jest związany ze świętami. Trudno:

Tak nas zawsze Jogi Bitter w bramce nimieckiej irytował, a tu proszę, jak uroczo krzywi się próbując swoich potraw. Mamy nadzieję, że Wam dzisiejszy odcinek smakował bardziej. Do usłyszenia!

ruby blue

Więcej o: