Niemcy w Gdańsku a Hiszpanie w Gniewinie

Gdzie? No w Gniewinie, co Wy, Gniewina nie znacie?

Nawet jeśli nie znacie, a idziemy o zakład, że raczej średnio, podobnie jak i my, to idziemy też o zakład (dolary przeciwko orzechom, sznureczki Pique przeciw butom Carbonary), że wkrótce będzie to najbardziej popularna, najbardziej oblegana, najczęściej googlowana i obłożona rozhisteryzowanymi psychofankami miejscowość w Polsce. Same zastanawiamy się już nad rozbiciem tam różowego namiotu.

Gniewino to miejscowość na Kaszubach, która liczy sobie zaledwie 2 tysiące mieszkańców, czego strasznie im zazdrościmy, daje to bowiem relację 100 mieszkańców na jednego Hiszpana - procent o jakim reszta świata może ledwie pomarzyć... Oczywiście jeżeli Hiszpanie naprawdę zdecydują się zamieszkać podczas Euro 2012 w kaszubskim miasteczku. Ma ono jednak wszystko, czego mistrzom świata potrzeba do szczęścia: - Mamy stadion, boisko trawiaste i ze sztuczną murawą. Wszystkie są pełnowymiarowe i oświetlone. Dysponujemy krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, restauracją i centrum kulturalnym, w którym znajduje się duża sala kinowa [im. znanego satyryka Tadeusza Drozdy] na 170 miejsc, z możliwością transmisji telewizyjnych. Brakowało tylko bazy noclegowej, dlatego zapadła decyzja o budowie czterogwiazdkowego hotelu Mistral Sport - wylicza Dariusz Rytczak z Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu w Gniewinie. (źródło: Sport.pl) A jakaś baza noclegowa dla spragnionych fanek? A wysokie drzewa, na które można by się wdrapywać w celu podziwiania Villi i Bojana na treningu? A ciemne zakamarki, w których można by czaić się ściskając w reku nieśmiało różową papeterię i wycałowany plakat do podpisania? A odpowiednie oświetlenie, żeby pstrykane ukradkiem fotki z cyfrówek jako tako wyglądały na naszym fejsbukowym koncie? Czy pomyślałyście o tym drogie władze miasta Gniewina?

A tutaj możecie pooglądać sobie obiekty , na których prawdopodobnie będą trenować Hiszpanie i rozplanować strategię: wytypować zakamarki i słabo oświetlone miejsca, obliczyć kąt nachylenia dachu, liczbę krzesełek do przeskoczenia, wysokość płotów itp, itd.... Nie żebyśmy do tego zachęcały...

Więcej o: