Nareszcie! Znamy już kadrę na Ligę Światową

Choć już wcześniej wiadomo było, że zabraknie w niej aż czterech czołowych postaci polskiej siatkówki. 

Michał Winiarski, Daniel Pliński, Paweł Zagumny i Mariusz Wlazły - o tej czwórce wiadomo było, że w Lidze Światowej nie wystąpi. Wszyscy tłumaczą się problemami zdrowotnymi - Winiarski i Wlazły przez cały sezon zmagają się z bólem, Danielowi Plińskiemu odnowił się uraz barku, a nasz najlepszy rozgrywający chce podreperować swoje zdrowie.

- Wiem, że wśród kibiców znajdą się oburzeni, którzy powiedzą, że nie chce nam się grać. Ale my naprawdę nie możemy, po ciężkim sezonie nie damy rady jechać od razu na zgrupowanie kadry, a później grać w Lidze Światowej -tłumaczy Winiarski. -Nie mam zamiaru udawać, że wszystko jest w porządku i blokować miejsca zdrowym chłopakom - dodaje.

Jeszcze przed ogłoszeniem powołań, z zawodnikami spotkał się prezes PZPSu, Mirosław Przedpełski.

- Nie przekonywałem ich, by wrócili, chciałem się po prostu dowiedzieć, co ich trapi i kiedy będzie można na nich liczyć. Wyleczą się, będą do dyspozycji trenera - wyjaśnił.

Sam Anastasi rozumie decyzje zawodników, choć nie ukrywa, że pokrzyżowała mu ona nieco plany. - Chciałem dysponować jak najmocniejszą kadrą, lecz nic z tego nie wyszło. Dostałem młodzież i będę z nią pracował dla dobra polskiej siatkówki. Rozumiem, że starsi zawodnicy muszą się wyleczyć - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Natenczas w 25-osobowym składzie znalazło się sporo debiutantów i młodych zawodników, z grona których, w kolejnym etapie selekcji skreślonych będzie pięciu. Kadra powołana na Ligę Światową przedstawia się następująco:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Jastrzębski Węgiel), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Łukasz Żygadło (Trentino BetClic). Atakujący: Marcel Gromadowski (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Bartosz Janeczek (Tytan), Jakub Jarosz (ZAKSA), Piotr Gruszka (bez klubu). Środkowi: Patryk Czarnowski (ZAKSA), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos, Marcin Możdżonek (obaj Skra), Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski (obaj Tytan), Piotr Hain (Indykpol). Przyjmujący: Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek (obaj Skra), Zbigniew Bartman, Michał Kubiak (obaj AZS Politechnika Warszawska), Mateusz Mika (Resovia), Michał Ruciak (ZAKSA), Wojciech Ferens (Indykpol). Libero: Krzysztof Ignaczak (Resovia), Paweł Zatorski (Skra), Damian Wojtaszek (Politechnika).

Wszystko fajnie, wszystko rozumiemy, młodzież przyszłością narodu, tak, jest Fabian, fajnie, Michał Kubiak, ale pytamy: DLACZEGO?!

Łukasz KadziewiczŁukasz Kadziewicz  internet

Więcej o: