Resovia przegrywa w Pucharze CEV po pięknym boju

Wcześniej, po boju zdecydowanie mniej pięknym, w tych samych rozgrywkach poległa kędzierzyńska ZAKSA.

Emocje w Rzeszowie zapowiadały się wyborne. Półfinałowy pojedynek w Pucharze CEV Resovia miała w końcu stoczyć z legendą europejskiej siatkówki, Sisleyem Treviso. Siatkarze obydwu drużyn stanęli na wysokości zadania i zapewnili kibicom (z nowo mianowanym trenem reprezentacji, Andreą Anastasim na czele) niezapomniane widowisko. Tyle że przegrane.

- Jedna i druga drużyna grały bardzo dobrze. Zrobiliśmy dużo błędów w przyjęciu. Szkoda drugiego seta, którego mogliśmy wygrać, a wówczas mogło być wszystko odwrotnie - ubolewał po spotkaniu Ljubo Travica.

Nie ma teraz co płakać nad rozlanym mlekiem, ale rzeczywiście, drugi set, w którym Rzeszowianie dali się dojść i ostatecznie przegonić w końcówce, może boleć.

Przegrana 2:3 bynajmniej jednak nie przekreśla szans naszej drużyny w dmumeczu decydującym o awansie do finału rozgrywek. W sobotę w Treviso czeka nas równie emocjonujące spotkanie rewanżowe, a o tym, że losy końcowego triumfu są nadal nie przesądzone, przekonany jest również rywal.

- Musieliśmy zagrać na 100 procent, bo mieliśmy świadomość, że drużyna z Rzeszowa jest bardzo mocna. W rewanżu czeka nas bardzo trudna przeprawa. Daję obu drużynom po 50 procent na szans na awans do finału. Nie chciałbym grać złotego seta, ale po potencjale i sile Resovii widzę, że może dojść do złotego seta - powiedział trener Sisleya Roberto Piazza.

Zdecydowanie gorzej poradziła sobie we wtorek druga z naszych występujących w Pucharze CEV drużyn, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha ulegli 0:3 CSKA Sofia, ale bynajmniej nie ulegli całkiem bez walki i sprawili rywalowi nieco problemów, zwłaszcza w pierwszym, granym na przewagi secie. Szanse na awans są nadal, wystarczy "tylko" w dowolnym stosunku setów zwyciężyć w drugim spotkaniu oraz oczywiście w ewentualnym "złotym secie". Dodajmy jeszcze, że rewanż odbędzie się w niedziele w Kędzierzynie.

Myślicie, że obie nasze drużyny zdołają się wykaraskać i awansować do finału? Jakie rozstrzygnięcia spotkań rewanżowych typujecie?

Więcej o: