MŚ w piłce ręcznej: znamy już wszystkich półfinalistów!

Co będzie dla nas jedynie oficjalnym pretekstem by już całkowicie legalnie pozachwycać się duńskimi piłkarzami ręcznymi.

Porażka naszych szczypiornistów z Danią boli nadal, ale przyznamy szczerze, że Duńczycy swoją naprawdę ładną, szybką i przyjemną dla oka grą wkupili się w nasze łaski i stali się oficjalnym faworytem Ciach do złotego medalu. Yeap. Dlatego z wielką radością obserwowałyśmy wczorajszą potyczkę na szczycie grupy I, w której walczyli oni ze Szwedami o to, by nie trafić w półfinale na Francję i zgotowali im prawdziwego łupnia. Oczywiście powód naszego nagłego zapałania wsparciem i miłością do Duńczyków leży jeszcze gdzie indziej. Na boisku. Ewentualnie też stoi albo biega. A we wczorajszym meczu już bez wyrzutów sumienia i z pełną, nie zmąconą emocjami ni goryczą porażki, uwagą mogłyśmy się oddać obserwacji. A o to jej rezultaty:

1. Niklas Landin , a więc młodziutkie bramkarskie objawienie turnieju. Jego nietypowa i raczej oryginalna uroda wzbudza kontrowersje w redakcji, ale sądząc po Waszych reakcjach z meczu z Polską, Wam również wpadł w oko.

REUTERS/RADU SIGHETI

2. Bo Spellerberg , czyli marka sprawdzona. Bo na tych mistrzostwach poszalał chyba nieco za bardzo z fryzurą i zarostem oraz podpadł najwyraźniej fotografom agencyjnym odmawiającym wykonania jakiegokolwiek korzystnego ujęcia piłkarza.

AFP/GETTY IMAGES/ATTILA KISBENEDEK

Ale nadal. Zostań Bo, ta noc, to ona płacze deszczem.

3. Mads Christiansen , czyli odkrycie najnowsze, bo prosto z wczorajszego meczu. Zwróćcie na niego uwagę przy najbliższej sposobności, bo tylko ruchomy obrazek odda w pełni urok i aurę tajemniczości jaką Mads wokół siebie roztacza.

4. Jesper Noddesbo , czyli niech przemówią za niego zdjęcia:

REUTERS/RADU SIGHETI

5. Mikkel Hansen , czyli redaktorka uderza się w pierś:

AP/Claes Hall / SCANPIX

Bo to ona, jeszcze kilka dni w konfrontacjach wyzywała Mikkela od cudownie odnalezionych członków zespołu Hanson i w ogóle, ho ho, a tymczasem on wyszedł na mecz ze skróconymi włosami, zarostem i imponująca posturą, a jej mina najpierw zrzedła by później rozświetlić się myślą h-hot. I w ogóle już się nie dziwi temu, co z piłkarzem chcą zrobić rywale na boisku:

AP/Andreas Hillergren / SCANPIX

REUTERS/RADU SIGHETI

REUTERS/RADU SIGHETI

I wtedy okazało się, że pomiędzy całkiem długimi a obecnymi włosami, była następująca faza przejściowa:

BONGARTS/GETTY IMAGES/Christof Koepsel

To co, udało nam się przekonać Was do kibicowania Duńczykom?

Ewentualnie macie jeszcze do wyboru wspieranie ich półfinałowych rywali, Hiszpanów. Albo któregoś z drugiej pary półfinalistów, Szwecję lub Francję. Dodajmy jeszcze, że dzielna Argentyna walczyła wczoraj imponująco z Serbami i przegrała tylko jedną bramką, a na zakończenie turnieju zagra o 11 miejsce z upadającymi nisko Niemcami. O pozycję 9 zmierzą się wspomniani Serbowie z Norwegami (te mecze rozegrane zostaną w czwartek), o czym wiemy doskonale w walce o miejsce 7 zagrają Polacy z Węgrami, a o 5-tą Chorwacja z Islandią. Wszystkie te mecze razem z półfinałami odbędą się w piątek. Stay tuned!

ruby blue

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.