LM siatkarzy: Skra i Jastrzębski wygrywają i awansują!

O ile w przypadku mistrza Polski była to raczej czysta formalność, to podopieczni Lorenzo Bernardiego, patrząc przez pryzmat ich dotychczasowej postawy w tym sezonie, zaskoczyli pozytywnie.

Rozgrywki grupowe w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów mistrz Polski zakończył efektownym zwycięstwem nad rumuńskim Remat Zalau. Powiedzieć, że podopieczni Jacka Nawrockiego nie pozostawili rywalowi żadnych szans to zdecydowanie za mało. Skra Bełchatów przejechała się walcem do przeciwniku grając praktycznie na pół gwizdka i przy szalonych eksperymentach boiskowych trenera. W rezultacie Bełchatowianie kończą ten etap rozgrywek w naprawdę imponującym stylu: 5/6 zwycięstw 3:0 i jedna tylko porażka (w meczy wyjazdowym z Trentino). Swojego kolejnego rywala siatkarze Skry poznają już w piątek, ale dzięki regułom losowania już wiadomo, że nie będzie to Trentino Volley (nie można wylosować zespołu, z którym rywalizowało się w grupie).

Tymczasem na Śląsku już w chyba w pełni oficjalnie ogłosić można Wielkie Wychodzenie Jastrzębskiego Węgla z Kryzysu. W ostatniej kolejce ligowej rozprawili się z tegorocznym potentatem, AZS- em Częstochową, a i w ostatnim pojedynku fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwnika mieli nie lada. Słoweński ACH Volley Bled stawiał zacięty opór przez cały praktycznie mecz, ale seta ugrać nie zdołał. W rezultacie Jastrzębianie nie dość, że zdołali wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek, to jeszcze wygrali swoją grupę. Kto by pomyślał jeszcze kilka tygodni temu. A i tak najbardziej pozytywnym aspektem wczorajszego spotkanie jest powrót do świetnej formy po kontuzji Igora Yudina.

Obu drużynom szczerze gratulujemy i życzymy powodzenia w jutrzejszym losowaniu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.