Polska wygrywa z WKS! Nareszcie!

To znaczy: nie nareszcie z WKSem, ale nareszcie wygrywa! Po ośmiu meczach bez zwycięstwa i jednym WKSie bez Drogby biało-czerwoni znów triumfują, a my z radości mamy ochotę zrobić tak. (Tylko bez tych obciachowych sweterków).      

Dwa gole Lewandowskiego! Jeden Obraniaka, dwie asysty Matuszczyka, kilka zemdlonych z emocji Ciachoredaktorek, zdarte gardło, łzy wzruszenia i zdemolowana w euforii redakcja, to w telegraficznym skrócie statystyki wczorajszego meczu. Było upojnie, było patriotycznie, było znów tak, jak za czasów... no właśnie, za jakich? Co najmniej Beenhakkerowskich.

'No dobra, powiecie sceptycznie, jeśli w ogóle coś takiego jak sceptycyzm jest na miejscu w takim dniu jak dziś, słaba obrona... ' - 'No dobra, odpowiemy Wam pijane szczęściem - słaba obrona, to fakt, ale jaki atak!' A przecież w ostatecznym rozrachunku chodzi o to, żeby strzelić więcej bramek niż przeciwnik, - dodały ciacha dumne ze swego taktycznego bon motu.

No i Robert Lewandowski znowu w Polsce... I Ludo Obraniak w formie. No i nasze małe, ciachowe odkrycie, Adam Matuszczyk, który jest po prostu piękny. I umie robić coś na kształt półbiczfejsa.

Adam MatuszczykAdam Matuszczyk Fot. Pawe3 Ma3ecki / Agencja Gazeta??????????????

I nawet te potworki wydawały nam się już jakieś ładniejsze:

Adam MatuszczykAP/SALVATORE DI NOLFI

Więcej o: