Plusligowe podsumowania: 2. i 3. kolejka

W tym sezonie akcja na plusligowych parkietach dzieje się tak szybko i intensywnie, że z trudem nadążamy. Na ciachowe refleksje i obserwacje czas i miejsce być jednak musi.      

**Siatkarze Skry Bełchatów postanowili potwierdzić słowa komentującej siatkówkowe wydarzenia Czytelniczki Anne , która stwierdziła, że formy obrońcy tytułu po meczu z beniaminkiem oceniać nie można i najpierw po straszliwych bojach wygrali, ale nie bez straty punktów z Jastrzębiem , by w trzeciej kolejce trochę jednak niespodziewanie przegrać z Asseco Resovią Rzeszów. Rzeszowianie dla niepoznaki w drugiej kolejce przegrali po pięciosetowej walce z Politechniką , ale już w pojedynku z cesarzami polskiej siatkówki udowodnili, że wcale nie żartowali z tymi przedsezonowymi zbrojeniami.

Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Widzicie z jakim szacunkiem i obawą w oczach patrzy na Grozera Bartek Kurek?  Też byśmy patrzyły. Niemiec bardzo dobrze wkomponował się w zespół z Rzeszowa, gdzie znalazł już sobie nawet pokrewną duszę. O nowonarodzonym bromancie Grozera z Krzyśkiem Ignaczakiem poczytać możecie na stronie reprezentacja.net . Przy okazji możecie ulżyć naszej największej konfuzji kolejki, wyjaśniając jak naprawdę ma na imię Grozer (Georg, Gyorgi, anyone?).

**Ale to inny Rzeszowianin skradł nam serca w trzeciej kolejce. A był nim młodziutki rozgrywający z tajemniczą przeszłością, Michał a.k.a Michele Baranowicz.

Owszem, to nie jest jego najkorzystniejsze zdjęcie, ale my obserwując Michella (możemy się trzymać tej romantycznie brzmiącej wersji imienia?) w ruchomym obrazku, dostrzegłyśmy sporo potencjału. Zgodzicie się z nami?

**Z potencjałem kolejnej naszej propozycji na ciacho drugiej i trzeciej kolejki dyskutować chyba nawet nie można. A na myśli mamy tu bohatera wspomnianego zwycięskiego meczu AZS Politechniki Warszawskiej z Resovią. Wzmianki o "fantastycznym, fenomenalnym" Michale Kubiaku (bo gdybyście się jeszcze nie spostrzegły, o nim mowa) domagała się intensywnie gosia7 . Droga Gosiu, zupełnie niepotrzebnie. Podpisana niżej redaktorka zapłonęła do Michała takim afektem, że już zaczyna myśleć, że będzie to jej prywatne ciacho nie tylko jednej kolejki ale całego sezonu. A Warszawski duet Kubiak-Bartman to bez dwóch zdań, jak mawiają za wielką wodą, match made in heaven .

www.azspw.com

A że przegrali później z Zaksą? A kto teraz nie przegrywa z Zaksą?

**No właśnie. Drużyna z Kędzierzyna - Koźla jest w tym sezonie mocna jak nigdy. Świderski,Gacek,Zagumny,Czarnowski... Wymienie choćby tych nazwisk mówi samo za siebie - komentuje Anne . Podobno nazwiska nie grają, ale te akurat tak. I to jak! Kędzierzynianie z kompletem punktów przewodzą tabeli, ale prawdziwy sprawdzian czeka ich już jutro, kiedy to w hicie kolejki zmierzą się ze Skrą Bełchatów.

**A co na dole tabeli? Cieszy przełamanie Częstochowian i pierwsze zwycięstwo beniaminka, nie lubimy kiedy jakaś drużyna jest nieustannie i okrutnie bita. Bez zwycięstwa cały czas pozostaje jedynie Pamapol Wieluń, ale szanse na przełamanie chłopcy będą mieli już jutro w pojedynku z Delectą Bydgoszcz. Ależ te kolejki szybko lecą!

Pełny rozkład jazdy na jutro znajdziecie tutaj . My już ostrzymy sobie zęby i prasujemy śliniaki na starcie Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią. Ponawiamy również apel o dzielenie się z nami swoimi komentarzami, opiniami i zdjęciami. Spotkamy się przed telewizorem i na ciacha@g.pl . Tymczasem!

ruby blue

Więcej o: