Jak Włosi utrudniają życie Brazylijczykom

Oraz co o postawie Polaków w mistrzostwach sądzi Raul Lozano, czyli kolejna porcja doniesień z siatkarskiego mundialu.        

Włosi kombinują jak mogą. Najpierw poustawiali sobie drabinkę tak, że wielkim wyczynem byłoby nie dotrzeć do fazy finałowej, a kiedy już do niej dotarli, ponownie udowadniają, że o duchu fair play słyszeli, ale to przecież dawno było i nieprawda, zresztą oni w duchy nie wierzą. Aktualnie za cel obrali sobie maksymalne utrudnienie życie swoim sobotnim rywalom, Brazylijczykom. Nie dość, że najpierw organizatorzy imprezy nie dopuścili Canarinhos do zaplanowanego wcześniej treningu na siłowni, to każde ich zajęcia na hali są wnikliwie obserwowane i analizowane przez włoskich wysłanników. Co na to Brazylijczycy?

- Przeszkodzili nam w treningu na siłowni, a my... znaleźliśmy lepsze miejsce na ten trening. To taki brazylijski sposób: jeśli nie da się tą drogą, to znajdujemy inną - opowiada w rozmowie z serwisem reprezentacja.net wyraźnie niewzruszony Murilo.

Tak, znowu będzie zdjęcie Murilo.

Brazylijscy siatkarzeBrazylijscy siatkarze AFP/GETTY IMAGES/JUAN MABROMATA

I zgadnijcie komu kibicujemy w sobotę?

Nie wiemy komu w sobotę kibicować będzie Raul Lozano, ale wiemy, tudzież reprezentacja.net wie, jak Argentyńczyk zareagował na niespodziewane, delikatnie mówiąc, odpadnięcie swoich byłych podopiecznych w tak wczesnej fazie turnieju.

- Ja nie jestem zadowolony ze stylu w jakim moi siatkarze ulegli Canarinhos w środę. W kwestii Polaków było podobnie. Styl ich przegranych z Brazylią i Bułgarią był bardzo zły. Zanim przejdzie się do sfery mentalnej, trzeba przeanalizować przyczyny tych porażek od strony technicznej i taktycznej - stwierdza Lozano, dodając, że wiadomością o odpadnięciu Polaków był bardzo zaskoczony.

Same oglądając męczarnie Niemców z Brazylijczykami miałyśmy nieprzyjemne deja - vu i dostrzegłyśmy charakterystyczny dla Polaków w meczach przeciwko Canarinhos paraliż kończyn dolnych. Bynajmniej nie życzymy takiego samego Włochom, niech w sobotę, po ładnym i czysto sportowym meczu wygra Brazylia lepszy.

Więcej o: