10 najdziwniejszych imion dzieci sportowców

Jak na rasowych celebrytów przystało, również i nasze ciacha wpadają od czasu do czasu na szalone pomysły w kwestii doboru imion dla swoich pociech. Poniżej przedstawiamy Wam kilka tych, naszym zdaniem, najdziwniejszych.      

10. Brooklyn Beckham

Miejska legenda głosi, że pierworodny państwa Beckham nazwany został na cześć nowojorskiej dzielnicy, w której został poczęty. Darujemy sobie w tym miejscu oczywiste żarciki geograficzne, ale chłopak i tak mógł trafić gorzej. No i przynajmniej w kompleksy nie wpędzi go rodzeństwo, nazwane kolejno: Romeo i Santa Cruz.

9 . Luna Coco Patricia Lampard

Jeśli pierworodny państwa Beckham nazwany został na cześć miejsca, w którym został poczęty, to już wiemy jakiś dwóch szlagierowych hitów lat 90-tych słuchali w trakcie pracy nad swoją latoroślą Frank Lampard i Elen Rives.

8. Joda Heidfeld

Ustalmy dwa fakty: Nick Heidfeld jest dziwny.

A zamieszczone wyżej zdjęcie jego pociechy, którą rodzice najwyraźniej postanowili skrzywdzić nie tylko imieniem,  jest autentyczne. Swojemu niedawno narodzonemu synkowi QuickNick również postanowił nadać raczej niestandardowe imię, nazywając go na cześć krakowskiej firmy ochroniarskiej Sprawiedliwości. Bo to właśnie w łacinie oznacza imię chłopczyka, Justus.

7. Liberty Giggs

Jeśli Sprawiedliwość, to czemu by nie Wolność?

6. Chanel Totti

Podczas gdy jedni sławni sportowcy imieniem swoich pociech chcą uhonorować szlachetne idee i wartości, inni czynią ten poruszający gest względem ... ulubionej marki perfum swoich małżonek. A macie jakąś lepszą interpretacje?

5. Milan Żyrkow

O tym, że obrońca londyńskiej Chealsea postanowił nazwać nowonarodzoną córeczkę na cześć ulubionego klubu z dzieciństwa doniosła nam Isabel i to ona właśnie zainspirowała nas do stworzenia tego teksu. Myślicie, że Jurij liczy teraz na szybki transfer?

4. Barcelona Siemak

Czy na to samo liczył Kapitan Rubina Kazań, Siergiej Siemak nazywając swoją córeczkę Barcelona?

3. Sokrates Ljoekelsoey

A czy sympatyczny norweski skoczek Roar Ljoekelsoey (jak dobrze, że możemy to napisać, a nie musimy wypowiedzieć) liczył, że nazwisko jego synka będzie brzmieć bardziej poważnie, jeśli nada mu na imię Sokrates? To się chyba trochę przeliczył.

2. Messi/Mess/Mees Smolarek

EBIIIIIIIII SMOOOOOOOOOLAAAAAAAREKEBIIIIIIIII SMOOOOOOOOOLAAAAAAAREK Fot. Czarek Sokolowski AP

Imię pierworodnego reprezentanta Polski obrosło już legendą. Pierwsza wersja głosiła, że Ebi, tak jak przed laty jego ojciec, postanowił nazwać swojego syna na cześć ulubionego piłkarza. Messi Smolarek zyskał już swoje internetowe życie, kiedy okazało się, że tak naprawdę, dziecko ma na imię Mess. Bałagan Smolarek? To już nie wiemy co gorsze. Całe szczęście żadne. W sprawie głos zabrał wreszcie sam piłkarz, który wyjaśnił, że jego synek to nie żaden Messi a Mees, które to imię  jest najnormalniejszym starym holenderskim imieniem. Nadal nie czujemy się przekonane co do jego normalności.

1. Lennox Lewis Matuszczyk

Adam MatuszczykAdam Matuszczyk Fot. Pawe3 Ma3ecki / Agencja Wyborcza.pl??????????????

No i proszę, całą konkurencję zakasowała wschodząca gwiazdeczka polskiej reprezentacji, pomocnik FC Koeln, Adam Matuszczyk, który syna nazwał na cześć uwielbianego przez siebie brytyjskiego boksera. A redaktorka oddała się refleksji, że gdyby na podobny pomysł wpadł (oczywiście, że Wam nie powie ile lat temu) jej ojciec, najpewniej podpisałaby się dziś dla Was ...

Andrzej Szarmach Blue

Więcej o: