AAAAAAAA Polska wygrywa z Brazylią!!!

I co z tego, że to tylko mecz towarzyski?

W drugim secie Brazylijczycy jakby przypomnieli sobie, że to oni są postrachem narodów i światową potęgą i doprowadzili kilka razy do wyrównania, ale to tylko zmotywowało naszych do lepszej gry. Znów brylowali Nowakowski i Kurek. Polacy wygrali 25:18 i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.

Jak mówi stare indiańskie siatkarskie porzekadło - jeżeli się nie wygrywa 3:0, to przegrywa się 2:3. Polscy siatkarze jednak je trochę zmodyfikowali. Po prowadzeniu 2:0, w dwóch kolejnych setach dali dojśc do głos... siatk.. pograć Brazyliczykom. Ci zaś, z nawiązką odegrali się za to, co zgotowali im na początku Polacy. Sidao, Dante i Murillo grali fantastycznie. Polacy ulegli najpierw 14:25 a potem 17:25.

Emocje sięgnęły zenitu, jak to zazwyczaj bywa, w tie-breaku. Polacy prowadzili już 6:3, ale potem dali się dogonić i zrobiło się 13:13. Zaczęła się gra oko za oko, ząb za ząb punkt za punkt. Ostatecznie Polacy wygrali 20:18 piątego seta i cały mecz 3:2 mecz

- Graliśmy już wolą walki, bo po ciężkich przygotowaniach wszystko nas bolało - przyznał po meczu Bartosz Kurek. Bartusiu, jeżeli potrzebujecie masażu relaksacyjnego, to redakcja Ciach służy pomocą...

MVP został wybrany Michał ''ani słowa o fryzurze'' Winiarski...

Siatkówka. Polska - Brazylia 3:2Siatkówka. Polska - Brazylia 3:2 Fot. Dominik Werner / Agencja Wyborcza.pl

...my zaś staramy się nieco ostudzić emocje - wszak przed nami jeszcze cztery spotkania z rozwścieczonymi zapewne kanarkami...