Ciacho Dnia: Camille Lacourt

Kolejny dzień ME w Budapeszcie, kolejne odkrycie(dzięki monixx), kolejne popadniecie w prawie niemy zachwyt, na które możemy powiedziec tylko...    

...OMG.

Camille Lacourt to mężczyzna, jakiego nie wyławia się co dzień z basenowej otchłani ciach pelnej, a kiedy już się go wyhaczy, byszczy niczym perła na tle wodorostów. Mniej więcej.

Boski Francuz popłynął, zrobił wczoraj tak...

...załapał sie na złoto na 100 metrów i na dodatek dokonał bezpardonowego, zakończonego spektakularnym sukcesem, ataku na nasze kobiece serca. Gdyby całe piękno świata zebrać i uformować w człowieczy ksztalt, byłby to prawdopodobnie Camille.

Nasz nowy kandydat na Apollina XXI wieku ma 25 lat, prowadzi własną firmę, jest fanem Aleksandra Popowa i preferuje styl grzbietowy (nie przeszkadza nam to bynajmniej). I tyle by było wiadomości o nim na razie. Miejmy nadzieję, że nasza znajomość będzie się progresywnie rozwijać, na razie próbujemy sie umówić na Facebooku.

A z innych ciekawostek: Niemiec Paul Biedermann. Zwyczajnie piałybyśmy z zachwytu, ale po Camille'u nic już nie będzie tak samo.

AP/Bela Szandelszky

W oko wpadło nam także oko Ukraińca Ilji Kvaszy, medalisty w skokach do wody.

AP/Michael Sohn

I jeszcze tylko refleksja: najwyraźniej zaczęły się chude lata dla polskiego pływania. Paweł Korzeniowski medalu nie widział nawet z drugiego końca basenu. Smutne to w zestawieniu z osiągnięciami polskich futbolistów.

Na całe szczęście, potrafimy cieszyć się sukcesami innych. Czyli Lacourtem ....

Więcej o: