Zakończyly się ME w Barcelonie!

Żegnajcie mistrzostwa, żegnajcie, mężczyźni naszych marzeń, do widzenia, polskie sukcesy, będziemy Was wszystkich miło wspominać....    

A na zakończenie tego miłego tygodnia lekkoatletycznych zmagań - ostatnia porcja ciach, na które warto było zwracać uwagę. I choc czasu się nie cofnie, czego się nie widzialo, tego sie nie zobaczy, ale tutaj przynajmniej macie wskazówki na następne mityngi, mistrzostwa i zawody w lekkiej.

W imię uhonorowania tych bardziej zorientowanych, nazwijmy to nostalgicznym wspomnieniem.

I tak, mcdreamy , która najwyraźniej ma wszystkich przystojnych lekkoatletów w jednym palcu (a może - w jednym sercu) do kategorii ''Ciacho Dnia'' zaproponowałaby kandydatury:

- holenderskiego dyskobola, ''takiego miśka'', Erica Cadee

- włoskiego skoczka w dal, Andrew Howe (tu w wydaniu z Vanity Fair):

- oraz francuskiego biegacza na 3000m z przeszkodami i zdobywcę złotego medalu w tejże dyscyplinie, Mahiedinne Mekhassi-Benabbada

REUTERS/MIGUEL VIDAL

Marissa z kolei przekonała nas do ponownego napomknięcia o bliźniakach Borlee , z których jeden, Johnattan, zdobył złoto w biegu na 400m. Nie trzeba dwa razy nas namawiać do pokazania podwójnych ciach po raz drugi.

BELGA/DIRK WAEM

Wiele z Was wskazywało także na Christophe'a Lemaitre i choć osobiście nie jesteśmy fankami wąsika w stylu retro, tym razem po raz kolejny zwyciężył vox populi. Wasze życzenie jest dla nas rozkazem, oto Lemaitre jak żywy, tyle że na zdjęciach i na Ciachach.

AP/Victor Caivano

AP/Anja Niedringhaus

Na zakończenie czytelniczych propozycji - bez wiekopomnych odkryć, przypomnienie zaledwie - ale za to jakie, czy nie warto zresztą czasem sięgnąć pamięcią wstecz ? Misia doszla do takich własnie wniosków i na jej uprzejmą prośbę przywołujemy ponetną sylwetkę oszczepnika Andreasa Thorkildsena z Norwegii. - Mlask - wyrwało się rozmarzonym Ciachom.

A na koniec przypomnimy tylko, że nie ma to jak polskie chłopaki, tym bardziej, że te chłopaki odwaliły w Hiszpanii kawał dobrej roboty. Brawo, kochani!

Więcej o: