Niemcy - Hiszpania 0:1 - ciachowa relacja NA ŻYWO!!!

To się tak musiało skończyć, jeśli przepowiedział to Paul ośmiornica. Szkoda bardzo Niemców, bardzo wesoło przez Hiszpanów.Teraz już (prawei) tylko finał.  

KONIEC Jak się skończyło - wszystkie dobrze wiecie - nasze problemy techniczne zaczęły się zaraz po golu Puyola, co dla rybki jest wymownym znakiem tego, że nawet bezduszny system informatyczny nie może patrzeć na klęskę Niemców, zaś dla Ollali symbolem tego, że oszalał ze szcześcia. Hiszpania i Holandia spotykają się w finale, my przepraszamy za usterki i zapraszamy an kolejne relacje. Olalla idzie się upić ze szczęścia, rybka tonie w kałuży własnych łez, Wam zaś życzymy dorej nocy. No i Viva Espania!

21:59 GOOOOOOOOL!!!!! Brawo Puyol i jego owłosiona główka!

21:56 Teraz cisną Niemcy. Kroos o mało nie wbił Casillasowi przykrej niespodzianki po wspaniałym podaniu Podolskiego Potem znów nie do końca przepisowo bronił Sergio Ramos. Jakichklolwiek wymiernych efektów jednak brak.

21:50 ''Wysoki pressing'' (hehehe) Hiszpanów sprawia, że z nadzieją patrzymy w przyszłość. Może będą z tego jeszcze jakieś gole. niestety, ma to jednak odwrotny skutek dla bezsensownie proniemieckiej rybki , która ledwie dycha.

ZAraz. Zejdę. Na. Serce.

oraz dodaje: To nei jest sprawiedliwe, to jest jakieś oszustwo! Niemcy grali pięknie przez cały Mundial, Hiszpanie okropnie, a teraz co? Nagle się rozkręcili? Ja się tak nie bawię, nie chcę, wypisuję się z Mundialu...

Cz yzby ktos wyjął rybkę z wody? Rybka już nie pływa? Hehehe.

21:47 Schodzi Trochowski, wcześniej zszedł Boateng, widać, że Joachim Loew kombinuje. Tymczasem rybka duka dramatycznie:

Moje. Najgorsze. Koszmary. Się. Spełniają.

Chyba nie ma co jednak na razie dramatyzować. PIękny hiszpański futbol jest na razie nieskuteczny, podobnie jak gra aktorska Sergio Ramosa w polu karnym.

21:44 Ach, jakże blisko bramki byli Hiszpanie! Gdyby tylko Villa wykorzystał podanie Iniesty...!

21:40 Był wlny dla niemców, było zbliżenie na Ramosa, rybka znów pozazdrościła:\

Muszę przynać, że całkiem niezły ten Ramos - taka gorsza kopia Torstena Fringsa... ;P

A Manuelowi Neuerowi każe myśleć o Nutelli:

21:36 Odzywa się rybka - zapewne zżerana zazdrością o niezwykle wysoki poziom uroku młodziutkich Hiszpanów:

O nie, nie myślcie sobie, ze tylko Hiszpanie byli słodcy w dziecinstwie. O, zobaczcie sobie małego Miszę

Po pierwsze, Ballack nie jest słodszy. Po drugie, w niemieckiej reprezentacji juz nie ma Ballacka(złowieszczy śmiech)

21:35 Xabi Alonso znów bez przekonania strzela z dystansu. Drugi raz już bardziej. Niemniej nie wychodzi mu trafianie aniw jednym, ani w drugim wypadku.

21:30 Rozpoczęła się druga polowa. Pierwsza akcja dla Hiszpanów, nie kończy Pedro, potem ładnie pogrywa Trochowski, ale też bez efektu. Ale jest wymiana podań.

21:25 Od jednej ze wspaniałych Czytelniczek również dostałyśmy cos takiego:

Album z dzieciństwa La Furia Roja. Wtedy to może bardziej ''Furka''.

21:23 Tak sobie niektóre z nas myślą, że gdyby nie Neuer, to  z Niemców już dawno byłaby mokra plama. Trzeba unieszkodliwić Neuera, może jakaś Neurowa kochanica niech się uda za bramkę?

21:20 rybka ewidentnie nadal przeżywa ostatnia sytuację:

Sędzia kalosz! A Ramos ma już u mnie taaaaaaaaaaaakąaąą krechę, i żadna klata, żadne roznegliżowane sesyjki nie pomogą....

Czytelniczka Izabella natomiast prosi o rade i pomoc, bo mimo 10 litrów melisy, cały czas nie może się ogarnąć. Jakies sugestie?

21:17 Na rozluźnienie Alex proponuje zabawę pod tytułem ''Znajdź Fernando Wally'ego'' Rozkoszne.

21:14 Hiszpanie znów z rożnego, ale fajerwerków brak. Za to były fajerwerki w hiszpańskim polu karnym, gdzie chyba Ramos sfaulował Ozila. Sędzia udaje, że niczego nie widzi. I tak kończy sie pierwsza połowa

21:12 W ramach większej niż sam mecz rozrywki proponujemy brzuch Fabregasa z bonusem. I nie, nie jest nim Fernando Torres.

Dzięki, Kaja.

21:10 Napięcie nie słabnie, choc jest troszeczkę nudno. Na rybkę najwidoczniej jednak nareszcie padł uzasadniony blady strach, bo pisze:

Zaczynam się niepokoić: bo może jednak Jogi uprał ten szcżęsliwy angielsko - argentyński sweter? Jakby nie mógł się 90 minut w testosteronowym zapaszku pomęczyć... dla dobra sprawy...

21:04 Iniesta znów tańczy quiickstepa przed Neuerem, skutecznie jednak powstrzymują go niemieccy obrońcy. Na szczęście, w kontrataku brakuje im precyzji. rybka z kolei przypomina:

Chciałam przypomnieć, że ośmiornica Paul polmyliła się tylko raz, ale akurat wtedy, kiedy chodziło o mecz Niemców z Hiszpanami na Euro 2008! Na Waszym miejscu zaczęłąbym się bać.

Jest takie nowożytne hiszpańskie powiedzenie: prawdziwa ośmiornica - jasnowidz myli sie tylko raz w życiu. Nie lękajcie się więc dziewczęta.Nawet jesli wydaje się, że rybka ma lepsze układy z owocami morza.

21:02 Trochowski chciał pomścić Podolskiego bramka, ale mu nie wyszło. Niemniej akcja jakby bardziej przeniosła się na bezpieczne i przytulne do tej pory okolice Casillasowe. A poszli stamtąd.

21:00 rybka tak reaguje na faul na Podolskim: Nie żyjesz Sergio. Nie żyjesz. Zmów paciorek. Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!! Tylko nie Poldi!!! Tak ma wyglądać ten piękny, techniczny futbol Hiszpanów?

20:57 Ależ Ramos Podolskiemu stopę brutalnie przydepnął! Aż tej prohiszpanskiej soprawozdającej zrobiło się Lukasa żal, wszak ma sie słabośc do niebieskich , niemal polskich oczu. A tymczasem Alonso oddaje zupełnie niewymierzony strzał z dystansu. Zupełnie nic tym nie osiąga.

20:55 rybka skarży się , ale ma za swoje: Jak krzyknęłam z radości po omałocobramce Klosego cały pub popatrzył na mnie z potępieniem. No trudno, prawdziwa miłość wymaga poświęceń.

20:53 Ładni, rośłi chłopcy z tych Niemców, ale przypominam, że to nie oni sa aktualnymi mistrzami Europy i nie oni zostali wybrani na oficjalnych ulubieńców Ciach.

REUTERS/DAVID GRAY

Nie oni też przebywają w przeważającej części, choć nieskutecznie, pod bramką przeciwnika. Neuer znów musiał gorączkowo interweniować

20:51 Uhu, ostry atak Niemców, ale jak maja strzelać, wygrywać, skoro ośmiornica Paul twierdzi inaczej.

20:49 Gra dalej bezbramkowa, z nutka hiszpańskiej przewagi , ale i ostrą obrona Niemców. Nie ma się jednak za bardzo czym zachwycać, oprócz standardowych sznurków Pique i filmiku, który przesłała nam Marta K.

O ile zakład, ze po dzisiejszym spotkaniu Niemcy tańczyc nie będą?

20:44 Puyol o mało nie robi Niemcom niezłego kuku główka. Ostatecznie jednak pada bez życia na ziemie, choć przecież było tak blisko. Po chwili Hiszpanie dają trochę oddechu Niemcom i gra na jakiś czas przenosi sie w róg i pod bramke Casillasa.Oby nie na długo.

20:42 rybka udaje, że nie widzi wyraźnej dominacji Hiszpanów:

Ponieważ na razie jest dość niemrawo, to ja zaproponuje cykl: Niemcy i ich słodziutkie reklamy. Odcinek 1.: Arne Friedrich i fałszywy autobus:

Czyż oni nie są słodsi od słodyczy,  które reklamują?

20:39 Carbonara dziś występuje w spranym dżinsie. Podobno znów modny, a na niej jednak wygląda na zupełnie niemodny .

Tymczasem Iniesta znów groxnie w okolicach niemieckiej bramki, widać, że germańscy zawodnicy nie do końca radzą sobie z tym żywym iberyjskim złotem.

20:36 pierwsza podbramkowa akcja Villi, skutecznie jednak zablokowana przez Manuela Neuera. Drżyjcie, NIemcy, Hiszpanie już zaczęli swój taniec i o, tak, będziecie płakać rzewnie.

20: 35 rybka W ogóle Hiszpanie to źli ludzie - czerpią złośliwą satysfakcję z doprowadzania ludzi do płaczu. Jak nie biedny Schweini:

...to biedna kibicka Paragwaju

20:33 Fan Ciach i ciach nawdziera się na boisko!Zanim jednak udaje mu się porwac Torresa albo choć ucałować Villę, wyprowadzają go ochroniarze. Na szczęście. Szalency na boisku to groźna sprawa.

20:30 Ruszyli, a raczej - kopnęli. Pierwsze podania raczej na połowie niemieckiej pomiedzy Hiszpanami.

20:29 Poza tematem - dziś urodziny ma Krzyś Lijewski. Wszystkiego najlepszego, Krzysztofie!!!

20:27 rybka zauważa: Jogi ma swój niebieski, nieprany, szcześliwy sweter!

20:25 Sześciu z jedenastu Niemców odśpiewało hymn. Nie bardzo mają się z czego cieszyć. Hiszpanie jednak nie śpiewają w ogóle, za to maja bardzo srogie iny. Biore to za dobrą wróżbę.

20:23 Fernando Torres krzywi się na ławce rezerwowych. My też się krzywimy na myśl o takiej marnacji tych wspaniałych pośladków.

20:21 rybka Ja już od rana podśpiewuję sobie nieznaną wersję znanej i lubianej - przynajmniej przeze mnie piosenki:

A śpiewaj sobie do woli, na szczęście piosenką jeszcze nikt nie wygrał.

20:17 Powoli zaczynamy, rozkręcamy się, oglądamy, jak cała gromadka kręci się wokół boiska lub na nim. Dziś znów jestesmy we dwie: bardziej prohiszpańska olalla i zdecydowanie proniemiecka rybka. Zapraszamy do wpólnego komentowania.

Więcej o: