Specjalności Mundialu według Jose Mourinho odc. 2.

Hellou. Maj nejm iz Żoze Mourinho end Aj em De Speszial Łan. Kiedy wydawało mi się, że znalazlem już rewelacyjne lekarstwo na bezsenność - Mundial, nagle wszystko zaczęło się rozkręcać.      

Specjalami

Speszial

Hiszpanie . Rozkręcili Mundial, wyrwali mnie z letargu. Mogli wygrać 5:0, ale wiedząc, że to byłoby takie nudne i przewidywalne - postawili na koncept, zaskoczenie, zasłonę dymną i trzęsienie ziemi. Wyrafinowane i ze smakiem.

Brazylijczycy . Zasadniczo patrz punkt pierwszy, ale oni zrobili to jeszcze lepiej - najpierw pozorna zasłona dymna w postaci kilkudziesięciu minut nieudolnej nudy, potem właściwa zasłona dymna w postaci dwóch goli przygotowując grunt pod niespodziankę wieczoru - gol Koreańczyka Li Park Sunga. Albo jakoś tak.

Nowozelandczycy . Nie chce mi się powtarzać ale... wiecie, rozumiecie, domyślacie się o co chodzi.

AP/Hassan Ammar

Nowe włosy Kimiego Raikkonena . No co, fajne nie? Jestem Despeszialem, dla mnie nawet włosy Kimiego Raikkonena są mundialowe.

Not speszial

Broda Daniele de Rossiego. Bo jak już mundialowe mecze błogo mnie usypiały, to w moich snach pojawiał się Daniele z taką wielką siekierą, nabiegłymi krwią oczami i żądzą mordu wypisaną na twarzy. Nie to, żebym się bał, ale same rozumiecie - nie mogę nadużywać swojego Bat Josemobila.

AP/Alessandra Tarantino

Kartka dla Cristiano Ronaldo. No bo jeśli on dostaje czerwoną kartkę za coś takiego...

....to mnie powinni chyba zdyskwalifikować dożywotnio.

Wuwuzele. Powtarzam się? Tak, bo one są zdecydowanie NOT SPESZIAL. Moje biedne uszy...

Reprezentacja Urugwaju. Rozumiem Hiszpanię i Brazylię i ich wyrafinowaną taktykę zaskoczenia i niespodzianki, retorykę paradoksu i absurdu, ich heroiczne próby wydźwignięcia Mundialu z nudnej zapaść, ale Urugwaj? Tak wziąć i wygrać? Po prostu... Phi, to takie prostackie...

Mecz WKS - Portugalia. Aż miałem ochotę wejść do szatni i powiedzieć Didierowi kilka sprawdzonych w takiej sytuacji słów...

AP/Armando Franca

PS. Drogba, kogo Ty tam obściskujesz, co? Mam być zazdrosny?

Więcej o: